Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:2. Kochergin bohaterem mistrzów Polski. Płocczanie w strefie spadkowej

Piłkarze z Częstochowy pokonali Wisłę Płock po golach Władysława Kochergina
Piłkarze z Częstochowy pokonali Wisłę Płock po golach Władysława Kochergina fot. Jakub Ziemianin/Raków.com
W rozegranym 21 maja meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Rakowem Częstochowa 1:2. Mistrz Polski długo przegrywał z broniącą się przed spadkiem drużyną gospodarzy, ale w końcówce szalę zwycięstwa na korzyść częstochowian przechylił Ukrainiec Władysław Kochergin i płocczanie przed ostatnią kolejką znaleźli się w strefie spadkowej.

Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:2. Kochergin bohaterem mistrzów Polski

Wisła po 13. kolejkach była wiceliderem, a na półmetku rozgrywek zajmowała miejsce w czołówce tabeli tracąc tylko punkt do trzeciej pozycji. Wiosną płocczanie grali jednak fatalnie zdobywając w 15 spotkaniach tylko 9 punktów i w oczy zaczęło zaglądać im widmo degradacji. Za kiepską rundę rewanżową w tym tygodniu posadą zapłacił trener Pavol Stano. Działacze na ostatnie dwie kolejki zdecydowali się ściągnąć do klubu Marka Saganowskiego. Debiut 44-letniego szkoleniowca w Płocku nie był jednak udany, choć gospodarze długo prowadzili ze świeżo upieczonym mistrzem Polski.

Prowadzenie dla gospodarzy w 10 minucie gry zdobył Łukasz Sekulski. Znakomitym prostopadłym podaniem za linię obrońców obsłużył napastnika Wisły Dominik Furman, a ten przyjął piłkę w polu karnym i pokonał stojącego w bramce częstochowian młodzieżowca Kacpra Trelowskiego.

Raków starał się przerwać w Płocku passę porażek. U siebie częstochowianie wygrali z Wisłą aż 7:1, a w rewanżu mieli zdecydowaną przewagę zarówno jeśli chodzi o posiadanie piłki jak i oddane strzały. Aktywny był Fabian Piasecki. Napastnik gości najpierw trafił w poprzeczkę, później o mało nie trafił do siatki uderzeniem z połowy boiska, a jeszcze przed przerwą z bliska główkował nad bramką. Piłkę do siatki skierował Mateusz Wdowiak, ale sędzia nie uznał gola dopatrując się pozycji spalonej.

Po zmianie stron w roli głównej wystąpił Władysław Kochergin. Ukrainiec najpierw trafił w słupek, a w końcówce został bohaterem częstochowian. Najpierw popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu w okienko, a 5 minut później strzałem z ostrego kąta w krótki róg pokonał Krzysztofa Kamińskiego i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Rakowa.

Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki 1:0 Łukasz Sekulski (10), 1:1 Władysław Kochergin (81), 1:2 Władysław Kochergin (86)