Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 3:1

Patryk Trybulec
Zagłębie Sosnowiec nie poradziło sobie na boisku lidera pierwszej ligi i przegrało z Wisłą Płock 1:3 (1:1). Bramką honorową dla gości tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zdobył Grzegorz Fonfara.

Zagłębie mogło rozpocząć to spotkanie od mocnego uderzenia, ale w 2. minucie Jakub Arak po dobrym podaniu Dawida Ryndaka trafił w słupek. Chwilę później cieszyli się natomiast gospodarze, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka obrona sosnowiczan nie upilnowała Arkadiusz Recy, który nie zmarnował okazji i pewnym uderzeniem pokonał Matko Perdijicia.

Podopieczni trenera Artura Derbina nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Gola „do szatni” w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Grzegorz Fonfara, który skorzystał z kapitalnego podania Jakuba Araka.

Sosnowiczanie schodzili na przerwę w poczuciu, że ich gra po nie najlepszym początku zaczęła się zazębiać, ale tuż po powrocie na boisko to gospodarze zadali kolejny cios. Już w pierwszej akcji Mikołaj Lebedyński strzałem głową ponownie wysunął swój zespół na prowadzenie, a asystę zanotował Piotr Mroziński. Ten sam zawodnik celnym podaniem popisał się także w 81. minucie, gdy wynik spotkania ustalił Piotr Wlazło. I chociaż Zagłębie słynie ostatnio z zabójczych końcówek, to tym razem nie zdołało już doprowadzić nawet do wyrównania. W poczynaniach trenera Artura Derbina można było dostrzec zmęczenie po czwartkowym meczu w Pucharze Polski z Cracovią , zakończonym awansem Zagłębia do półfinału.

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
1:0 Arkadiusz Reca (7), 1:1 Grzegorz Fonfara (45+1), 2:1 Mikołaj Lebedyński (46), 3:1 Piotr Wlazło (81)

Wisła Kiełpin – Stefańczyk (21. Mroziński), Szymiński, Sielewski, StępińskiŻ – Piotrowski (70. Kun), RogalskiŻ, Wlazło, Ilijew, Reca (82. Bąk) – LebedyńskiŻ.

Zagłębie Perdijić – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković – Ryndak, DudekŻ, MatusiakŻ, Fonfara (62. Fidziukiewicz), Pribula – ArakŻ.