Wybierz sobie Mikołaja FINAŁ Czytelnicy DZ dostali prezenty...

  Wybierz sobie Mikołaja FINAŁ Czytelnicy DZ dostali prezenty [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tradycyjna zabawa DZ "Wybierz sobie Mikołaja" odbyła się po raz 16
  1/195
  przejdź do galerii

  Tradycyjna zabawa DZ "Wybierz sobie Mikołaja" odbyła się po raz 16 ©Arkadiusz Gola, Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni

  Wybierz sobie Mikołaja: Wielki FINAŁ zabawy Dziennika Zachodniego odbył się już po raz 16. Prezenty naszym Czytelnikom Mikołajowie wręczali w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu. Zobaczcie zdjęcia i film wideo
  Podczas gali finałowej laureaci zabawy, czyli nasi Czytelnicy, odbierali prezenty przygotowane przez 29 Mikołajów. W rolę darczyńców wcieliły się znane w regionie osobistości ze świata polityki, kultury, medycyny i biznesu. Spotkanie Mikołajów i Czytelników odbyło się w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu.

  Otwierając galę, zgromadzonych przywitał prezes „Dziennika Zachodniego” Zenon Nowak.

  - Cieszymy się, że frekwencja dopisała i pomimo ostatnich politycznych zawirowań wszystkim udało się dotrzeć na galę finałową - mówił z kolei Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.

  Nasza mikołajowa zabawa polega na tym, że najbardziej znane postacie w regionie fundują świąteczne podarunki naszym Czytelnikom, którzy sami wybierają, od kogo chcą dostać prezent. W tym roku Mikołajów można było wybierać za pośrednictwem SMS-ów. Jednocześnie należało uzasadnić swoją decyzję. Wybraliśmy te uzasadnienia, które naszym zdaniem był najciekawsze.
  Zobacz galerię
  Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych gości przyszedł czas na wręczanie prezentów laureatom. A te w tym roku były wyjątkowo atrakcyjne. Wśród nich znalazła się m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem, którą Borys Budka, poseł na Sejm RP, wręczył naszej Czytelniczce, Justynie Słani z Ożarowic.

  - Dziękuję za możliwość bycia tutaj, to wyjątkowa inicjatywa. Są w naszym kraju osoby podziwiane przez wszystkich, bez względu na poglądy polityczne. Taką osobą jest Robert Lewandowski, dlatego zdecydowałem się przekazać koszulkę Roberta z jego autografem - mówił Borys Budka.

  Jednym z naszych gości była również Elżbieta Bieńkowska, europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, która wręczyła porcelanowy serwis do kawy i herbaty oraz obraz olejny pani Irenie Pilot z Bytomia.

  - Bardzo cieszę się, że mogę po raz kolejny brać udział w tej zabawie. U siebie na Śląsku zawsze dobrze - mówiła Elżbieta Bieńkowska.

  Nie zabrakło również prezentów w formie wycieczek. Do Brukseli wybierze się Iwona Bukała z Jastrzębia-Zdroju, która taki właśnie prezent (oraz ekspres do kawy) otrzymała od Jana Olbrychta, posła do Parlamentu Europejskiego.

  - Bardzo dziękuje Mikołajowi za wspaniały prezent, dziękuje też „Dziennikowi Zachodniemu” za możliwość głosowania - mówiła nasza Czytelniczka.

  ZOBACZ KONIECZNIE RELACJĘ FILMOWĄ


  Podobny prezent przygotował Mikołaj z drugiej strony sceny politycznej, Bolesław Piecha, który obdarował Ryszarda Nolewajkę z Bytomia wycieczką do Brukseli lub Strasburga oraz tabletem.

  - Dostawać prezenty jest rzeczą wspaniałą, jednak obdarowywać kogoś jest po trzykroć wspanialszą - powiedział Bolesław Piecha.

  Bardzo interesujący prezent dla laureata naszej zabawy przygotował również Marcin Krupa, prezydent Katowic. Przekazał Weronice Śmiei z Katowic tablet oraz bilety do NOSPR na benefis Krystyny Prońko.

  - Bardzo cieszę się, że mogę brać udział w zabawie „Dziennika Zachodniego”. Gazety, która nie tylko dostarcza nam rzetelnych informacji, ale potrafi dobrze się bawić. „Dziennik Zachodni” był zawsze obecny w moim domu - mówił prezydent Katowic.

  Niezwykłych podarunków było naprawdę sporo. Prezydent Świętochłowic zapraszał naszą Czytelniczkę na przejażdżkę motocyklem żużlowym, zarząd Tauronu ofiarował prąd i gaz za darmo, a marszałek śląski Wojciech Saługa i były premier Jerzy Buzek - zaproponowali wycieczki zagraniczne i weekendy w pięknych miejscach.

  Po części oficjalnej na scenie pojawiła się Katarzyna Skrzynecka, prezentując znakomity recital, który był zwieńczeniem uroczystej gali finałowej.

  Więcej o gali w magazynowym wydaniu DZ 20 stycznia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA