W Katowicach szykuje się wycinka kilkudziesięciu drzew. Najwięcej - 17 drzew - zostanie wyciętych z ulicy Mikusińskiego, natomiast pojedyncze okazy zostaną usunięte z ulic Kotlarza, Damrota, Wiązowej i Bednorza. Wszystkie, jak wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta, są obumarłe, albo stwarzają zagrożenie.

Wycinkę drzew przeprowadzi Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

- Zima jest dobrym czasem na takie prace ze względu na okresy lęgowe, dlatego m.in. w rejonie ul. Mikusińskiego zostanie usuniętych 17 drzew, które są obumarłe lub pochylone w stronę jezdni tym samym stwarzają zagrożenie – zaznacza Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i dodaje, że do końca roku zostanie i tym rejonie nasadzonych 17 nowych drzew.

Będą – jak zapewnia - to sadzonki, których obwód pnia będzie wynosił minimum 10 cm, wśród nich będą klony zwyczajne, lipy drobnolistne, jabłoń ozdobna i głóg pośredni.

Dodatkowo wycinka pojedynczych drzew zostanie przeprowadzona w kilku innych lokalizacjach przy ulicy Kotlarza, Damrota, Wiązowej i Bednorza. Tu również powodem będzie zły stan drzew.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim

Dni wolne w 2019 roku