MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wymień butelki plastikowe lub makulaturę na drzewko! Akcja „Drzewko za surowce” 22 kwietnia w Centrum Handlowym Plaza w Sosnowcu

Urszula Kosiór
Urszula Kosiór
Już 22 kwietnia w Centrum Handlowym Plaza w Sosnowcu odbędzie się akcja „Drzewko za surowce”! By wziąć w niej udział, wystarczy w tym dniu, między godziną 10:00 a 14:00 przynieść na plac obok centrum surowce wtórne.

Aby wziąć udział, wystarczy przynieść ze sobą dwa kg makulatury lub dwadzieścia butelek plastikowych. W zamian każdy uczestnik otrzyma sadzonkę drzewka, którą będzie mógł posadzić, wzmacniając naturalną przestrzeń miasta.
Zgromadzone surowce zostaną zebrane do pojemników podstawionych przez firmę REMONDIS, która na co dzień świadczy usługi z zakresu zbierania oraz przetwarzania odpadów.

Oddawanie surowców wtórnych, takich jak makulatura i plastikowe butelki, ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Plastik jest szczególnie problematycznym materiałem, ponieważ jego rozkład w przyrodzie trwa setki lat. Gromadząc się na wysypiskach śmieci czy w oceanach, plastik zanieczyszcza środowisko, stanowi zagrożenie dla zwierząt i roślin oraz przyczynia się do degradacji ekosystemów. Dlatego też każdy gest oddania makulatury czy plastikowych butelek na potrzeby recyklingu ma realny wpływ na zmniejszenie ilości plastikowego zanieczyszczenia w środowisku. Ponadto przyczynia się to do ograniczenia zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z produkcją nowych materiałów opakowaniowych. Dzięki takim działaniom możemy wspólnie dbać o naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Drzewka, które będzie można otrzymać w zamian za butelki plastikowe, bądź makulaturę to buk, lipa i olcha. Wszystkie sadzonki pochodzą z Nadleśnictwa Świerklaniec.

Pamiętaj, że ilość sadzonek drzewek jest ograniczona, dlatego trzeba się śpieszyć! Akcja potrwa do wyczerpania zapasów, co oznacza, że może zakończyć się szybciej, niż się spodziewamy.

Nie zwlekaj, przyłącz się do nas i wzbogacaj zieleń naszego miasta! Do zobaczenia 22 kwietnia w CH Plaza w Sosnowcu. Wystarczy, że przyniesiesz ze sobą 2 kg makulatury, lub 20 butelek plastikowych, by otrzymać swoje drzewko.

Regulamin akcji tutaj.

Wymień butelki plastikowe lub makulaturę na drzewko! Akcja „Drzewko za surowce” 22 kwietnia w Centrum Handlowym Plaza w Sosnowcu
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera