Wypadek w Radziechowach: Było o włos od tragedii. Samochód...

  Wypadek w Radziechowach: Było o włos od tragedii. Samochód ściął drzewo, konar upadł na tory. Trzeba było wstrzymać ruch pociągów

  PC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W czwartek w Wieprzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym brały udział dwa samochody oraz pociąg. Pociągiem podróżowało ponad 60 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
  Wypadek w Radziechowach: Było o włos od tragedii. Samochód ściął drzewo, konar upadł na tory. Trzeba było wstrzymać ruch pociągów
  1/3
  przejdź do galerii
  W czwartek, około 6.40, dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Wieprzu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki.

  Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem transitem - 22-letni mieszkaniec Żywca, w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem kia, a następnie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo które przewróciło się na trakcję elektryczną PKP.

  Przejeżdżający w tym momencie pociąg relacji Zwardoń – Żywiec, uderzył w to drzewo uszkadzając pantograf. Pociągiem podróżowało ponad 60 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało i pasażerowie mogli przesiąść się do komunikacji zastępczej. Kierowca oraz pasażerka samochodu kia z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ich obrażenia również okazały się niegroźne.

  Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo