Tysiąc osób rywalizowało w XIV Katowickim Festiwalu Biegowym im. Kukuczki
Katowicki Festiwal Biegowy imienia Jerzego Kukuczki na stałe wpisał się w sportowy krajobraz stolicy Górnego Śląska. W tym roku impreza organizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego imienia Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyła się już po raz czternasty.
W sobotę 13 maja biegacze zawładnęli Katowickim Parkiem Leśnym. Do rywalizacji w Katowicach-Muchowcu przystąpiło tego dnia tysiąc zawodniczek i zawodników.
Jako pierwsi na trasę wyruszyli o godz. 9 uczestnicy PKO Półmaratonu Katowickiego, którzy mieli do pokonania pięć rund wiodących w większości trasą rolkową na Muchowcu. Później odbył się marsz nordic walking, a startujący w niej miłośnicy tej formy aktywności sportowej mieli do pokonania 8 km dystans.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z XIV KATOWICKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO
Po zakończeniu tej rywalizacji rozegrano biegi na dystansie 10 i 5 km. Ten ostatni dystans był najliczniej obsadzony w tegorocznym Katowickim Festiwalu Biegowym, bo na starcie obok parkingu Trzy Stawy stanęło blisko 350 biegaczy. Uczestnicy obu biegów mieli do pokonania tę samą 5-km pętlę, przy czym osoby startujące na 10 km przebiegały ją dwukrotnie.
Po troje najlepszych zawodników i zawodniczek PKO Półmaratonu Katowickiego oraz biegach na 10 i 5 km Katowickiego Festiwalu Biegowego dostało odpowiednio 500, 400 i 300 zł oraz nagrody rzeczowe. Specjalne nagrody rzeczowe losowano także wśród wszystkich uczestników imprezy.
Każdy uczestnik XIV Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki dostawał natomiast od organizatorów pamiątkowy medal, upominek festiwalowy w postaci koszulki, posiłek regeneracyjny, napój izotoniczny, a ze strony internetowej biegu mógł pobrać pamiątkowy dyplom.
W ramach tegorocznego Katowickiego Festiwalu Biegowego odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod nazwą "W poszukiwaniu przyszłych olimpijczyków" na dystansach 200, 300, 600, 900 i 1200 m. W trakcie tej imprezy rozegrano również Sztafetę Pokoleń, w której startowały dziesięcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych składające się z sześciu uczniów, dwóch nauczycieli i dwóch rodziców. Każdy zawodnik miał do pokonania jedno okrążenie 300 m trasy.
Nie przeocz
- 9.000 kibiców wspierało Ruch Chorzów - zobacz ZDJĘCIA z Gliwic
- Raków świętował z kibicami w Częstochowie swoje pierwsze mistrzostwo Polski ZDJĘCIA
- Kibice Górnika Zabrze w siódmym niebie. Zdjęcia fanów z meczu z Wartą Poznań
- Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Jastrzębianie prowadzą w finale!
Musisz to wiedzieć
- Lukas Podolski: Mój kontrakt sam spłaciłem załatwiając dla Górnika Zabrze sponsorów
- Piłkarze Górnika Zabrze spotkali się z w Sztolni Królowa Luiza ZDJĘCIA
- Kibice powitali w Tychach hokeistów reprezentacji Polski wracających z MŚ ZDJĘCIA
- Zdjęcia rozczarowanych kibiców Aluronu Warty Zawiercie. Remis w walce o brąz
Bądź na bieżąco i obserwuj
Aleksander Śliwka - Orlen
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?