Zagłębie - Chojniczanka 1:3. Niewystarczający argument

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka 1:3
Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka 1:3 Arkadiusz Gola
Po środowym zwycięstwie z GKS-em Katowice w sobotę na Stadionie Ludowym kibicom przyszło przełknąć gorzką pigułkę. Zagłębie przegrało z Chojniczanką 1:3, choć miało przewagę w polu. Nie zawsze jest to wystarczającym argumentem, żeby zdobyć trzy punkty. Sosnowiczanom nie udało się wygrać drugiego meczu z rzędu na swoim boisku.

Piłkarze z Sosnowca w środę rozegrali zaległy mecz z GKS Katowice i mieli zaledwie dwa dni na przygotowanie się do spotkania z Chojniczanką. Trudny spotkania z ekipa z Bukowej mocno odczuł Szymon Lewicki i od pierwszych minut na murawie pojawił się Vamara Sanogo. Kolejny mecz z trybun oglądali za to Terence Makengo i Alexander Christavao.

Gospodarze rozpoczęli mecz z animuszem i już w 4 minucie mogli prowadzić. Po rzucie rożnym Patryka Mularczyka piłkę głową do siatki próbował skierować Mateusz Cichocki, ale minimalnie chybił. Zapędy gospodarzy ostudził Jacek Podgórski, który wykorzystał podanie Adama Ryczkowskiego i wyprowadził swój zespól na prowadzenie.

Goście z Chojnic krótko cieszyli się prowadzeniem. Już następna akcja przyniosła sosnowiczanom wyrównanie. Przed polem karnym
sfaulowany został Sanogo, piłkę ustawił Tomasz Nowak i precyzyjnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi Chojniczanki. Zagłębie poszło za ciosem. W 18 min Radosław Janukiewicz przezywał prawdziwe oblężenie. Bramkarz gości obronił strzał Wojciecha Łuczaka, z dwóch kolejnych prób strzeleckich z piłkarzami gospodarzy Janukiewicz też wyszedł obronna ręką. Również w 33 min bramkarz gości popisał się kapitalnym refleksem broniąc strzał z kilku metrów Łuczaka.

Kibice Zagłębia Sosnowiec

Kibice Zagłębia Sosnowiec załamani po przegranej z Chojnicza...

Na druga połowę oba zespoły wyszły w tych samych składach. Początek należał do gospodarzy, w 53 min bliski strzelenia swojej drugiej bramki dla Zagłębia po powrocie z Legii był Sanogo. Francuz wyskoczył wysoko i przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Goście ograniczali się do obrony własnej bramki i Janukiewicz musiał być cały czas czujny. Grając na swojej połowie uśpili czujność gospodarzy. W 62 min w końcu opuścili gardę, zaatakowali i od razu zdobyli bramkę. Ryczkowski przyjął piłkę przed poolem karnym przymierzył przy słupku i Dawid Kuła skapitulował. To nie był koniec popisu pomocnika Chojniczanki. Dwie minuty później znowu ośmieszył obrońców Zagłębia i tym razem strzałem w górny róg ponownie pokonał Kudłę.

Dwie bramki stracone w ciągu 120 sekund podcięły skrzydła gospodarzom. Piłkarze Zagłębia mieli problemy z konstruowaniem akcji, tracili piłkę w prosty sposób, a kiedy już przedostali się na pole karne Chojniczanki, nie radzili sobie kompletnie pod bramką Janukiewicza.

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 1:3 (1:1)

• 0:1 Jacek Podgórski (7)
  • 1:1 Tomasz Nowak (9)
  • 1:2 Adam Ryczkowski (62)
  • 1:3 Adam Ryczkowski (64)