Zagłębie - Raków 2:0. Mogli prowadzić po karnym, ale zeszli z boiska pokonani [wynik, relacja]

Marzena Bugała-Azarko
W zaległym meczu z 23. kolejki Nice 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Raków Częstochowa 2:0. Podopieczni Dariusza Dudka w ciągu czterech dni wzbogacili swoje konto o 6 punktów.

Goście mogli dobrze rozpocząć to spotkanie. Po ich akcji w polu karnym po interwencji Dawida Kudły w polu karnym Zagłębia padł Piotr Malinowski. Sędzia Mariusz Złotek wskazał na jedenasty metr, ale po konsultacji z asystentem Marcinem Lisem zmienił zdanie i gospodarze rozpoczęli spotkanie od swojej bramki.

Podłamani nieco tym piłkarze Rakowa zlekceważyli kilka minut później prowadzoną w wolnym tempie akcję Zagłębia i spotkała ich kara. Przed polem karnym piłkę otrzymał Callum Rzona i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Rakowa. Gospodarze poszli za ciosem i w 24 min druga bramkę zdobył Martin Pribula. Słowak pod koniec pierwszej połowy musiał jednak opuścić boisko po ostrym starciu z jednym, z obrońców Rakowa.

Zagłębie powinno prowadzić do przerwy 3:0. Znakomitej okazji nie wykorzystała trójka piłkarzy Zagłębia, którzy ruszyli z kontrą i mieli przed sobą tylko bramkarza Jakuba Szumskiego i powracającego Piotra Malinowskiego. Na szczęście dla gości w porę też wrócił Jakub Łabojko i wybił piłkę spod nóg Konradowi Wrzesińskiemu.

Po przerwie emocji było już znacznie mniej, nie było też bramek. Raków nie potrafił znaleźć skutecznej recepty na rozmontowanie obrony gospodarzy, Zagłębie pilnowało wyniku i czekało na kontrę. I mógł się doczekać w 77 min, kiedy podobnie jak pod koniec pierwszej połowy, trójka gospodarzy miała tylko jednego obrońcę i bramkarza. Vamara Sanogo jednak wybrał jednak rozwiązanie, które pozwoliło gościom z Częstochowy wyjść z tego zagrożenia obronną ręka.

Raków za wszelką cenę dążył do zdobycia gola, częstochowianie zaliczyli nawet słupek, ale do siatki, podobnie jak gospodarze już nie trafili.

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 2:0 (2:0)

1:0 Callum Rzonca (15)
2:0 Martin Pribula (24)