Zagłębie Sosnowiec - GKS 1962 Jastrzębie 2: 4 WYNIK + RELACJA Hat trick Wróbla na Ludowym

Piłkarze z Jastrzębia odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec 4:2. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Jakub Wróbel.

Goście z Jastrzębia przyjechali do Sosnowca bez kontuzjowanego Adama Wolniewicza, w składzie zabrakło także Kamila Szymury. Na dodatek uraz ręki miał rezerwowy bramkarz Mariusz Pawełek. - Problemy zdrowotne nie opuszczają nas od początku - żalił się przed meczem trener Skrobacz.

W znacznie lepszej sytuacji była trener Zagłębia, który nie mógł skorzystać jedynie z Michała Górala. Piłkarz jest po operacji i w tym roku na pewno nie zagra. Mecz z trybun oglądali Carl Steward i Quentin Seedorf, którzy na razie przegrywają rywalizacje z innymi zawodnikami Zagłębia i trener nie widzi ich w kadrze meczowej

Po wyrównanym początku piłkarze z Jastrzębia postanowili ruszyć do przodu i efektem tego była bramka Jakuba Wróbla, który wykorzystał dobre podanie Dawida Gojnego. Gospodarze próbowali szybko odrobić stratę, ale na posterunku był Grzegorz Drazik. Drugi cios gospodarzom zadał Michał Bojdys, który z bliska wepchnął piłkę do siatki po niepewnej interwencji Matko Perdijicia.

Kibice Zagłębia Sosonowiec nie będa dobrze wspominać meczu z GKS 1962 Jastrzębie

Zagłębie Sosnowiec - GKS 1962 Jastrzębie ZDJĘCIA KIBICÓW Z S...

To nie był koniec popisów piłkarzy z Jastrzębia, którzy do przerwy strzelili jeszcze jedna bramkę a jej autorem był ponownie Jakub Wróbel. Gospodarze samej końcówce pierwszej połowy mogli też strzelić gola, ale Szymon Pawłowski zmarnował dobrą sytuacje i posłał piłkę obok bramki Drazika. Wcześniej gospodarze mieli pretensje do sędziego że nie dostrzegł zagrania ręką w polu karnym Dominika Kulawiaka.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku, ale trudno im było skruszyć szczelny mur gości. W bramce piłkarz z Jastrzębia dobrze spisywał się Drazik. Bohaterem meczu w Sosnowcu był jednak Wróbel, który w 58 min pokonał bramkarza Zagłębia po raz trzeci. Gospodarze jednak nie załamali się i w ciągu czterech minut strzelili dwa gole. Najpierw bramkarza gości strzałem głowa pokonał Rafał Grzelak, a potem to samo zrobił Błażej Radwanek, który na boisku pojawił się kila minut wcześniej.

Trener Jarosław Skrobacz aż podskoczy ze złości. Mecz w którym jego podopieczni wyraźnie prowadzili nagle zaczął im się wymykać spod kontroli. Sosnowiczanie nie byli jednak w stanie odrobić strat i ponieśli trzecia porażkę u siebie w tym sezonie. Dla Jastrzębia to pierwszy wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Zobacz zdjęcia:

Zagłębie Sosnowiec - GKS 1962 Jastrzębie 2:4 (0:3)

0:1 Jakub Wróbel (18), 0:2 Michał Bojdys (31), 0:3 Jakub Wróbel (38), 0:4 Jakub Wróbel (58), 1:4 Rafał Grzelak (59), 2:4 Błażej Radwanek (63)

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok)