Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3. Katowiczanie wrócili na fotel lidera ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Doping sosnowieckich kibiców nie pomógł. Zagłębie przegrało z GKS Katowice    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Doping sosnowieckich kibiców nie pomógł. Zagłębie przegrało z GKS Katowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Zawodnicy GKS Katowice w zaległym spotkaniu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali w Sosnowcu Zagłębie 3:2. Katowiczanie po tym zwycięstwie znów zostali liderem tabeli PHL. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3. Katowiczanie wrócili na fotel lidera

Katowiczanie wygrali piąty mecz z rzędu i awansowali na fotel lidera Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni trenera Jacka Płachty skorzystali ze słabszej ostatnio postawy Unii i potknięcia oświęcimian w Krakowie, a sami zdobyli w derbach trzy punkty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GKS KATOWICE

O zwycięstwie GieKSy na Stadionie Zimowym przesądziła pierwsza tercja wygrana przez gości 2:0. Pierwszą bramkę dla katowiczan już w 136 sekundzie gry zdobył znajdujący się ostatnio w wyśmienitej formie Bartosz Fraszko. Dla 27-letniego napastnika było to trzeci gol zdobyty w ciągu tygodnia, a do tego dorzucił jeszcze pięć asyst.

Dwa kolejne trafienia katowiczanie zdobyli w liczebnej przewadze, a na listę strzelców wpisali się Fin Mathias Lehtonen i Mateusz Bepierszcz. Za pierwszym razem na ławce kar siedział Aleksander Gniewek, a za drugim sędziowie sygnalizowali karę Michała Naróga i goście wycofali bramkarza grając w sześciu w polu i cały czas pozostając przy krązku.

Zagłębie odpowiedziało w II tercji golem Aleksandra Wasiljewa. W zamieszaniu pod bramką Johna Murraya to właśnie doświadczony Rosjanin zachował najwięcej zimnej krwi i z bliska wepchnął krążek do siatki.

Doping kilkuset widzów sprawił, że sosnowiczanie walczyli do końca i w 58 minucie kontaktową bramkę strzelił Michał Bernacki wykorzystując okres gry w przewadze. Emocje były do końca. W przedostatniej minucie gospodarze wycofali bramkarza, ale nie udało im się wyrównać i po raz trzeci w tym sezonie przegrali z katowiczanami.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
0:1 Bartosz Fraszko (3). 0:2 Mathias Lehtonen (10), 1:2 Aleksandr Wasiljew (24), 1:3 Mateusz Bepierszcz (36), 2:3 Michał Bernacki (58)