Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 0:6 RELACJA + ZDJĘCIA Katastrofa na Stadionie Ludowym, na którą na początku nic nie wskazywało

• Dziennik Zachodni

W niedzielnym meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Lechem Poznań aż 0:6. Sosnowiczanie okupują ostatnie miejsce w tabeli.

Zagłębie przystąpiło do meczu z Lechem bez nominalnego napastnika. Alexandre Critovao został zawieszony za czerwoną kartkę w spotkaniu w Szczecinie, na dodatek przesunięty do rezerw. Junior Torunarigha już nie jest zawodnikiem beniaminka, a Vamarę Sanogo wykluczyła kontuzja stawu skokowego.

Zobaczcie zdjęcia:

Wbrew przeciwnościom losu sosnowiczanie z animuszem zaczęli niedzielny mecz. W 4. minucie podopieczni trenera Valdasa Ivanauskasa byli bardzo blisko objęcia prowadzenia. Konrad Wrzesiński wbiegł w pole karne, znalazł się sam na sam z bramkarzem Lecha, lecz trafił prosto w niego. Jasmin Burić odbił piłkę, która trafiła do Michaela Heinlotha. Niemiec uderzył zza pola karnego i Burić wypuścił futbolówkę. Wygarnął mu ją Szymon Pawłowski i został osaczony przez obrońców. Upadł, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Po tym zamieszaniu z boiska nie wstawał bramkarz gości, a na jego twarzy pojawiła się krew. Przecięcie skóry po starciu z Wrzesińkim było tak duże, że konieczna okazała się zmiana - wszedł Matus Putnocky.

Karina Trojok

Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 0:6 ZDJĘCIA KIBICÓW Klęska ...

Zagłębie nadal dominowało, Lech wyglądał na zupełnie zagubionego, ale od 22. minucie „Kolejorz” objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Wołodymyra Kostewycza piłka przeleciała przed pole karne i Robert Gumny strzelił z woleja w długi róg. Dawid Kudła był bez szans. Gumny zdobył swoją pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie.

Ogłuszone Zagłębie potrzebowało chwili, aby wrócić do równowagi - w 33. minucie Bartłomiej Babiarz strzelił minimalnie nad poprzeczką. Słabo grający Lech znów odpowiedział bramką. Gumny dośrodkował, Kudła nie wyszedł do piłki, Arkadiusz Jędrych nie wyskoczył do piłki i Christian Gytkjaer spokojnie z 5 metrów skierował ją głową do siatki. „K... mać, Zagłębie grać!” - rozległo się z trybun.

W doliczonym czasie pierwszej połowy sosnowiczanie zmusili do błędu rywali, przejęli piłkę, Wrzesiński ominął Putnockiego, ale z ostrego kąta trafił w słupek.

Pięć minut po wznowieniu gry Lech zaskoczył gospodarzy szybką akcją - Gytkjaer wyłożył piłkęw pole karne, a Tymoteusz Klupś uderzył bez przyjęcia, też zaliczając pierwszy gol w elicie. Czwarty celny strzał gości też zakończył się bramką.Tym razem Kudłę pokonał Joao Amaral. Sosnowiczanie byli kompletnie rozbici. Piątą bramkę strzelił Amaral wykorzystując podanie Macieja Makuszewskiego. Ma-kuszewski dołożył później drugą asystę, ogrywając Piotra Polczaka i podając do Filipa Marchwińskiego. 16-latek w debiucie w Lotto Ektraklasie strzelił bramkę.

Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 0:6 (0:2)

0:1 Robert Gumny (22), 0:2 Christian Gytkjaer (41-głową), 0:3 Tymoteusz Klupś (50), 0:4 Joao Amaral (58), 0:5 Joao Amaral (79), 0:6 Filip Marchwiński (86)

Zagłębie: Kudła - Heinloth (76. Kumor), Jędrych, Polczak, Cichocki, Mraz - Milewski (64. Rzonca), Babiarz, Vokić (61. Banasiak), Pawłowski - Wrzesiński.

Lech: Burić (9. Putnocky) - Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostewycz - Klupś (71. Marchwiński), Trałka, Tiba, Amaral (83. Wasielewski), Makuszewski - Gytkjaer

Żółte kartki: Polczak, Wrzesiński - Gumny.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).