Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1 (0:0) Wejście smoka Gielzy

Patryk Trybulec
Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1
Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1 Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni
W meczu kończącym 28. kolejkę pierwszoligowych zmagań Rozwój Katowice poknał na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec 1:0 i złapał oddech w walce o utrzymanie.

Jeśli ktoś zastanawiał się dlaczego Stadion Ludowy podczas pojedynku Zagłębia Sosnowiec z Rozwojem świeci pustkami, to po zakończeniu pierwszej połowy spotkania nie miał już wątpliwości, bo sam przed momentem najpewniej przeżył najnudniejsze 45. minut w swoim życiu.

Walczący o utrzymanie Rozwój Katowice przyjechał na Stadion Ludowy bez swoich podstawowych graczy Tomasza Wróbla, Adama Czerkasa, czy Tomasza Szatana, ale nawet mimo poważnego osłabienia rywala, wyżej notowane Zagłębie nie potrafiło nawet zagrozić bramce gości. Nie wiele działo się także po drugiej stronie boiska i o pierwszej połowie w zasadzie można napisać jedynie, że się odbyła.

Nieco ciekawiej zrobiło się po przerwie. Zagłębie po powrocie z szatni mocno zaatakował Rozwój, ale wciąż nie potrafiło udowodnić swoje wyższości. Nieskutecznością porażał Michał Fidziukiewicz, który zmarnował co najmniej dwie świetne okazje do strzelenia gola. W bramce gospodarzy znakomicie prezentował się Wojciech Pawłowski, który świetną interwencją wykazał się na przykład po uderzeniu z dystansu Marcina Sierczyńskiego. Bramkarz gości zwycięsko wyszedł także z pojedynku z Jakub Wilkiem, który próbował go zaskoczyć strzałem głową z kilku metrów.

Niewykorzystane sytuacje Zagłębia zemściły się w 84. minucie. Po dośrodkowaniu Patryka Kuna piłkę głową do bramki Zagłębia wpakował Sebastian Gielza, który zaledwie minutę wcześniej pojawił się na boisku za Michała Gałeckiego. I chociaż arbiter przedłużył spotkanie aż o 5 minut, gospodarze nie zdołali już uratować honoru i cała stawka spotkania niespodziewanie pojechała do Katowic. Tym samym drużyna trenera Mirosława Smyły złapała oddech w walce o utrzymanie.

Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
0:1 Sebastian Gielza (84)
Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Udovicić – Bajdur (68. Arak), Matusiak, Dudek, Fidziukiewicz (68. Pribula), Bartczak (74. Wilk) – Paluchowski
Rozwój: PawłowskiŻ – Raul Gonzalez (76. Żak), Kopczyk, Menzel, WiniarczykŻ – JaroszekŻ, M. Gałecki (83. Gielza) – Nowak, TkoczŻ (90. P. Gałecki), Kun – Kozłowski.