Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyło się głosowanie na człowieka XX-lecia województwa śląskiego

Agata Pustułka
Mikołaj Suchan
Zakończył się nasz plebiscyt na człowieka dwudziestolecia na terenie woj. śląskiego.

Przedstawiamy ludzi, który w ciągu ostatnich dwudziestu lat mieli największy wpływ na to, co dzieje się w regionie: polityków, bo mieli władzę i podejmowali ważne decyzje, społeczników, bo zmieniają świat na lepsze, lekarzy, ludzi kultury i sztuki. Nasza dwudziestka to galeria wybitnych postaci, choć wśród nich nie brakuje osób kontrowersyjnych.

W doborze przyświecała nam idea, by pokazać tych najbardziej wyrazistych, związanych z istotnymi wydarzeniami, firmujących decyzje, których skutki odczuwamy do dziś i to zarówno w dobrym, jak i złym tego słowa znaczeniu.

Oczywiście to wybór subiektywny. Nasza lista ma charakter symboliczny, bo przecież, gdyby zliczyć wszystkich tych, którzy odcisnęli swoje piętno i wpłynęli na los różnych przedsięwzięć, a tym samym na oblicze i pozycję województwa to musielibyśmy wydać grubą księgę.

Czytelnikom Polski Dziennika Zachodniego proponujemy udział w plebiscycie. Spośród dwudziestu kandydatów nasi Czytelnicy mogą wybrać Człowieka XX-lecia, ich zdaniem postać najbardziej wpływową.

Swój głos można oddać jeszcze tylko dzisiaj. Wyniki plebiscytu ogłosimy w magazynowym wydaniu Polski Dziennika Zachodniego 12 czerwca.

Patronem medialnym naszego plebiscytu jest TV Silesia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!