MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zjazdy z DK 91 w Częstochowie powstaną jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej zapewnia MZD

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dwa brakujące połączenia lokalne ze zmodernizowaną aleją Wojska Polskiego w Częstochowie powstaną jeszcze w tym roku. Chodzi o zjazd i wyjazd z ulicy Sieroszewskiego oraz zjazd w ulicę Rakowską.

Inwestycja związana z DK 91 w Częstochowie wciąż się nie zakończyła

Dawna "gierkówka" po modernizacji została oddana do użytku w lutym 2024 roku. Mimo to inwestycja związana z tą realizacją wciąż się nie zakończyła. Zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi wciąż napotykają na niedogodności. Jak przyznają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie obecnie trwają jeszcze odbiory końcowe. Niewykluczone, że pojedyncze elementy związane z bezpieczeństwem zostaną zmodyfikowane, tak żeby wszystko było optymalne na styku dróg rowerowych, zjazdów i chodników.

Poza tym jakiś czas temu MZD w Częstochowie ogłosił przetargi na wyodrębnione z kontraktu głównego - z uwagi na późniejsze otrzymanie zgodny z ministerstwa na ich wytyczenie - budowy zjazdu i wyjazdu z ulicy Sieroszewskiego oraz zjazdu w ulicę Rakowską z alei Wojska Polskiego jadąc w kierunku Katowic.

- W ramach jednego zadania inwestycyjnego wybudowane zostaną dwa brakujące połączenia lokalne z al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Chodzi o wjazd i wyjazd przy ul. Sieroszewskiego oraz zjazd w ul. Rakowską (dla kierunku południowego) - mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Zjazdy z DK 91 w Częstochowie powstaną jeszcze w tym roku

Oba połączenia mają być gotowe w tym roku.

- Z uwagi na późne uzyskanie odstępstw od obowiązujących przepisów z ministerstwa, umożliwiających wykonanie wspomnianych połączeń, prace te musiały zostać wyodrębnione z kontraktu zasadniczego przebudowy al. Wojska Polskiego i zostaną zrealizowane odrębnym zadaniem - dodaje.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca wycenił inwestycję na nieco ponad 1,4 mln zł. Obecnie finalizowane są procedury poprzedzające podpisanie umowy na realizację prac.

- Zakres zadania sprowadza się przede wszystkim do robót budowlanych na styku wspomnianych połączeń z nową al. Wojska Polskiego wraz z uzupełnieniem brakującej infrastruktury i oznakowania oraz reorganizacją zieleni i uporządkowaniem terenu. Realizacja nie powinna wiązać się z większymi utrudnieniami w ruchu głównym, poza niedogodnościami lokalnymi - twierdzi Maciej Hasik.

O wszelkich, potencjalnych zmianach w organizacji ruchu MZD w Częstochowie będzie informować na bieżąco wraz z rozpoczęciem realizacji zadania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni