Zmień pracę na lepszą. Dołącz do Nitroergu i korzystaj z wielu świadczeń pracowniczych

Materiał informacyjny Nitroerg

Nowoczesny pracodawca z tradycjami

W obecnych warunkach znalezienie stabilnego i nowoczesnego pracodawcy z długą tradycją to prawdziwa rzadkość. Jednak śląska firma Nitroerg, lider w branży chemicznej i producent materiałów wybuchowych, nie tylko utrzymuje się na rynku dzięki swojej solidności, ale także wyznacza trendy i staje się wzorem dla innych jako pracodawca dbający o swoich pracowników na wielu płaszczyznach. Ponad połowa niespełna tysięcznej załogi, działającego w Krupskim Młynie i Bieruniu, Nitroergu to pracownicy z długim, ponad 15-letnim stażem pracy w firmie. To rzadkość w czasach ciągłych rotacji na rynku pracy, powodowanych najczęściej poszukiwaniem stabilnego zatrudnienia i godziwych zarobków. Śląska spółka z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź zapewnia jedno i drugie, dbając jednocześnie o to, by pracownicy chcieli związać z nią swoje zawodowe życie.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Nitroerg oferuje nie tylko konkurencyjne wynagrodzenia, ale również dba o zdrowie i kondycję swoich pracowników. Prawdziwym hitem są prowadzone od dwóch lat akcje profilaktyczne „Dbam o zdrowie nie tylko od święta”. Dwa razy w roku na terenie zakładów i w godzinach pracy chętni mogą bezpłatnie wziąć udział w badaniach krwi lub ultrasonograficznych. - Zaproszenia do udziału w nich kierujemy do naszych pracowników dwukrotnie w ciągu roku – w marcu z okazji Dnia Kobiet na badania zapraszamy panie, a jesienią z okazji Dnia Chłopaka podobne wydarzenie organizowane jest z myślą o panach. Widzimy, że z każdą kolejną edycją zainteresowanie taką formą świadczeń rośnie. Frekwencja zazwyczaj utrzymuje się na poziomie od 60 do nawet 92 procent. To oznacza, że w tym projekcie za każdym razem bierze udział od 260 do nawet 420 osób. To dla nas duże wyzwanie, ale też motywacja do prowadzenia podobnych akcji w przyszłości - mówi Grzegorz Sosna, prezes Zarządu Nitroergu. Do tej pory Spółka prowadziła badania profilaktyczne w kierunku wykrywania nowotworów jamy brzusznej, tarczycy, jądra, jajnika, piersi, jelita grubego czy prostaty. Badano także poziom odpowiedzialnej m.in. za układ odpornościowy witaminy D3. Nitroerg oferuje też różne warianty prywatnej opieki medycznej. Standardem jest dodatkowe ubezpieczenie, a pracownicy mogą skorzystać z różnych świadczeń medycznych – wizyt u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, nawet kilkudziesięciu specjalistów, badań obrazowych i laboratoryjnych - bez kolejek i bez dodatkowych opłat. Ogromnym powodzeniem wśród załogi cieszą się dofinansowane karty Multisport, które umożliwiają bezpłatny wstęp na basen, do siłowni i innych obiektów sportowych. Co więcej, firma rozszerza swoją ofertę na całe rodziny pracowników, oferując również im, korzystanie z tych karnetów.

Szeroki wachlarz świadczeń

W działaniach na rzecz pracowników Nitroerg nie zatrzymuje się tylko na zdrowiu. Ciekawym świadczeniem jest „Wyprawka dla malucha”, czyli pakiet prezentów, którymi Spółka wita nowonarodzone dzieci swoich pracowników. Firma również stawia na rozwój kompetencji osób w niej zatrudnionych. W uzasadnionych przypadkach w całości opłaca pracownikom kursy języków obcych czy szkolenia, a w 70 procentach dofinansowuje studia. Z myślą o godnej emeryturze Nitroerg prowadzi ponadstandardowy prywatny Pracowniczy Program Emerytalny, w którym podstawowa składka w wysokości 3,5 proc. miesięcznego wynagrodzenia brutto jest w całości finansowana przez pracodawcę. Pracownik płaci jedynie podatek od kwoty, która zasili jego emeryturę. Ponadto oszczędności są jego własnością, podlegającą dziedziczeniu. Standardem firmie jest też system premiowy i dofinansowanie wypoczynku. Prócz tego Nitroerg organizuje cyklicznie pikniki rodzinne, a także konkursy z nagrodami dla dzieci pracowników. - Stawiając na ludzi, oferujemy załodze przemyślane, konkretne rozwiązania, o czym najlepiej świadczy skala uczestnictwa w realizowanych programach i świadczeniach - podsumowuje prezes Grzegorz Sosna, zapowiadając kolejne adresowane do pracowników inicjatywy.

Aktualne oferty pracy Nitroerg publikuje na stronie: www.nitroerg.pl/kariera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!