Zobacz: 20 świetnych pomysłów na e-biznes. Jadą na CeBIT

(peż)
Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym
Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym
Udostępnij:
W listopadzie 2012 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała po raz drugi Konkurs na Innowacyjną E-usługę i Innowacyjną Technologię B2B.

20 laureatów konkursu PARP na e-biznes otrzymuje pakiet Match & Meet Onsite – to profesjonalny pakiet, umożliwiający indywidualną obsługę spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi bezpośrednio na Targach CeBIT.
Firmy-laureaci, którzy otrzymają pakiet Match & Meet Onsite na Targach CeBIT to:

Kategoria B2B:

1. Nazwa Firmy: EuroFlorist Sp. z o.o.  - I MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.bring.euroflorist.pl

EuroFlorist to firma umożliwiająca wysyłanie kwiatów w dowolne miejsce w Polsce i na świecie. Dzięki zrealizowanemu projektowi, procesy biznesowe zachodzące między firmą a grupą ponad 700 współpracujących kwiaciarń, są realizowane on-line.

2. Nazwa Firmy: STAYPOLAND Sp. z o.o. – II  MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.staypoland.com

Autorskie, wirtualne „market place” do obsługi podróży służbowych w Polsce. Z systemu korzystają hotele (dostarczają ceny i dostępność miejsc noclegowych), firmy (składają zamówienia na usługi dopasowane do swoich potrzeb) oraz agenci (biura podróży i „affiliates” oferujący usługi StayPoland.com).

3. Nazwa Firmy: Inventory Solutions – III MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.inventorysolutions.pl

Inventory Solutions Polska jest liderem w zakresie outsourcingu inwentaryzacji w Polsce. Przedsiębiorstwo oferuje szerokie spektrum usług dla czołowych ogólnopolskich sieci detalicznych, podmiotów produkcyjnych, magazynów i centrów logistycznych. Zrealizowany projekt dotyczył wdrożenia systemu do przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji na mobilne kolektory danych.

Kategoria E-biznes:

1. Nazwa Firmy: KONRAD - I MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.ktotomowi.pl

Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym. E-usługa oferuje specjalnie przygotowane gry i animacje rehabilitacyjne oraz dostarcza tysięcy naturalnych dźwięków i onomatopei, przez co jest idealnym uzupełnieniem procesu rehabilitacji.

2. Nazwa Firmy: MDPL - II MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.audioteka.pl

Usługa udostępniania produktów cyfrowych (audiobooków) on-line poprzez serwis internetowy pod adresem audioteka.pl. Serwis oferuje audiobooki do pobrania przez internet, jest jedyną w Polsce platformą aplikacji mobilnych umożliwiająca odbiór także na smartphonach, co stanowi rozwiązanie unikalne na skale światową dzięki wdrożeniu zaawansowanej technologii mobilnej. Audioteka jest liderem na rynku polskim i z sukcesami rozpoczęła ekspansję zagraniczną.

3. Nazwa Firmy: Filmaster   - III MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.filmaster.tv

Filmaster.TV udostępnienia dużym firmom działającym na rynku mediów usługę polegającą na natychmiastowej personalizacji treści wideo , na podstawie jego o gustu oraz nastroju użytkownika, z uwzględnieniem trendów w sieci. Filmaster jest usługą działającą „w chmurze” i dostępną przez specjalistyczne API, bez konieczności instalacji oprogramowania po stronie klienta.

Wyróżnienia (finaliści):

1. Nazwa Firmy: S-Arts Stanisz
Strona www: www.mintia.com

Mintia to platforma społecznościowa, źródło projektów graficznych tworzonych dla zleceniodawców przez grafików z całego świata. Po złożeniu zlecenia konkursowego, zleceniodawca wybiera swojego zwycięzcę spośród kilkuset nadesłanych prac i otrzymuje wybrany projekt od ręki.

2. Nazwa Firmy: Digital Republic
Strona www: www.digitalrepublic.com.pl

System monitoringu aktywności Internautów w mediach społecznościowych. Narzędzie dla marketerów, pracowników instytucji badawczych oraz agencji Public Relations na rynku polskim, czeski, węgierskim i rumuńskim. Algorytmy semantyczne umożliwiają identyfikację wypowiedzi umieszczanych na forach internetowych, serwisach społecznościowych, blogach, portalach video i serwisach internetowych. Usługi dodatkowe serwisu bazują na technologii wypracowanej w trakcie realizacji e-usługi.

3. Nazwa Firmy: Treco 
Strona www: www.treco.pl

Treco.pl jest pierwszym tak kompleksowym i nowoczesnym portalem dla szkoleniowców. Jego celem jest dostarczenie osobom z branży profesjonalnej wiedzy, narzędzi i informacji z rynku, przy jednoczesnym zwiększeniu indywidualnych zysków oraz lepszemu zarządzaniu sobą w czasie.

4. Nazwa Firmy: T.Dobrzyński Open Closure
Strona www: www.getautoma.com

Projekt zakłada stworzenie dwóch narzędzi: Automa oraz Automatest. Pierwsze z nich służy do automatyzacji obsługi GUI (klikania przycisków, wpisywania słów w pola tekstowe itp.) w aplikacjach i na stronach internetowych, Automatest to oprogramowanie stanowiące rozwinięcie pierwszego produktu, pozwalające na tworzenie i wykonywanie  automatycznych testów graficznego interfejsu użytkownika.

5. Nazwa Firmy: LangMedia
Strona www: www.etutor.pl

Platforma e Tutor.pl – pierwsza w Polsce szkoła języka angielskiego online dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Kursy e Tutor angielski i Business English oferowane są w formie e-usługi do samodzielnej nauki. Użytkownik ma też do dyspozycji wbudowany słownik angielskiego, zawierający ponad 160 000 haseł. Słownik otrzymał liczne nagrody, w tym Webstara Akademii Internetu za najlepszy serwis edukacyjny roku 2010 i tytuł Produkt Roku 2011 według PC Word Komputer.

6. Nazwa Firmy: INSIGO G. Róg
Strona www: www.eduweb.pl

Platforma e-learningowa w ramach której prowadzone są szkolenia z zakresu technologii informacyjnej – grafiki, projektowania stron WWW, programowania. Głowna forma to szkolenia wideo, utrwalone na DVD lub w wersji online, do ściągnięcia przez użytkowników, a także Wirtualna Akademia, gdzie organizowane są warsztaty na żywo na zasadzie webinarów i oferują podobne możliwości jak szkolenia stacjonarne.

7. Nazwa Firmy: uczestnicy.pl
Strona www: www.uczestnicy.pl

Serwis ułatwia organizację wydarzeń poprzez zarządzanie zapisami na wydarzenie, prace grupową wielu organizatorów oraz wpuszczanie osób na wydarzenie, dzięki aplikacji mobilnej. Integracja z serwisem Facebook, pozwala rejestrować uczestników na wydarzenia, bezpośrednio z FanPage danego organizatora na Facebooku. Integracja z serwisem przelewy24 pozwala na płacenie online za wydarzenia oraz bezpośredni przepływ gotówki od uczestników do organizatorów.

8. Nazwa Firmy: Artefakt
Strona www: www.projektoskop.pl

Intuicyjna e-usługa umożliwiająca przegląd bazy projektów domów i wyszukanie interesującego użytkownika projektu. „Projektoskop” przedstawia informacje o dostępnych projektach domów jednorodzinnych znajdujących się w ofercie kilkudziesięciu biur i pracowni projektowych.

9. Nazwa Firmy: YouArtMe
Strona www: www.youartme.com

Youartme skupia młodych twórców z całego świata. Jej celem jest promocja niebanalnej sztuki w formie reprodukcji prac na różnych mediach. Zasadniczą funkcjonalnością e-usługi komercjalizacji sztuki jest  funkcjonalność umożliwiająca zakup cyfrowych reprodukcji dzieł sztuki od współczesnych autorów przy jednoczesnym automatycznym wykonaniu reprodukcji w jednej z współpracujących z Youartme firm poligraficznych.

10. Nazwa Firmy: Petra
Strona www: www.petra24.pl

Księgowość dla firm Petra24.pl – usługa polegająca na udostępnianiu firmie dopasowanego oprogramowania księgowego z modułem do wystawiania faktur sprzedażowych. Serwis prowadzi przedsiębiorców „krok po kroku” podczas wprowadzania danych rozliczeń księgowych, nie angażując ich w techniczną stronę księgowości. Atutem jest niska stała miesięczna opłata za użytkowanie, przy braku konieczności zakupu oprogramowania i aktualizacji.

11. Nazwa Firmy: Stopango
Strona www: www.stopango.pl

Platforma Stopago umożliwia planowanie trasy dla transportu publicznego, możliwość uzyskania informacji o zaplanowanych odjazdach, sprawdzenie rozkładu jazdy. W urządzeniach mobilnych rozwijana jest funkcja nawigacji pieszej. Głównym rynkiem obecnie jest USA, Kanada i Australia. Platforma wykorzystuje geolokalizację użytkownika, połączenie internetowe i zaawansowane algorytmy.

12. Nazwa Firmy: City-nav
Strona www: www.jakdojade.pl

Jakdojade.pl jest  elektronicznym planerem podróży środkami transportu miejskiego w największych polskich miastach. Zawiera kompleksową informację pasażerską udostępnianą w postaci tekstowej i graficznej, dokładnej – optymalnej trasy podróży pomiędzy dowolnymi punktami w aglomeracji miejskiej. Serwis umożliwia planowanie podróży w systemie „door – to – door” z dowolnego punku A do dowolnego punktu B. Jest liderem na rynku polskim.

13. Nazwa Firmy: Sonbou
Strona www: www.fiszkoteka.pl

Fiszkoteka to skuteczne narzędzie do nauki języka online. Skuteczność bierze się z wykorzystywania podczas nauki kilku zmysłów jednocześnie (wzrok, słuch, dotyk [przepisywanie]) oraz dzięki systemowi inteligentnych powtórek, który jest oparty na badaniach nad pamięcią. Dostępna jest także wersja zagraniczna (memoteque.com) oraz trwają końcowe testy wersji mobilnej (Android / iOS)

14. Nazwa Firmy: BTC Connect
Strona www: www.oxeris.com

Oxeris jest e-usługą w technologii Cloud, która zapewnia możliwość ochrony telefonów i laptopów przed kradzieżą, utratą danych, a także pełną kontrolę nad legalnością oprogramowania na urządzeniach mobilnych oraz stacjonarnych w firmach i instytucjach. Łatwość i intuicyjność obsługi Oxerisa zapewnia użytkownikowi skuteczną ochronę na wypadek kradzieży/ zaginięcia urządzenia.

Targi CeBIT
(Hanower 5-9 marca 2013 r. )
 to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, dają impuls do rozwoju branży i ułatwiają osiągnięcie sukcesu na rynku. Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział przeszło 311 tys. osób (wystawców i zwiedzających) z ponad 50 krajów. Przyszłoroczna edycja targów jest szczególna - Polska jest Partnerem Strategicznym Targów CeBIT 2013. Partnerstwo Polski przy organizacji Targów CeBIT jest jednym z elementów 3-letniego programu promocji polskiej branży ICT pod hasłem "Do IT with Poland" w ramach kampanii "Polska Power".

Dla przedsiębiorców polskich przygotowana została oferta specjalna: do dyspozycji wystawców będzie kompletne zaplecze targowe, w tym m.in. internet, salonik VIP oraz przestrzeń konferencyjna. Ponadto PARP zapewnia kampanię reklamową w prasie oraz na lotniskach, szereg konferencji prasowych, pokazy rodzimych rozwiązań, wynalazków oraz osiągnięć naukowych, a także profesjonalny turniej polskich gier komputerowych.
Więcej szczegółów w tym bieżące informacje oraz oferta i formularz zamówienia znajdują się na stronie cebit.mg.gov.pl 

 

Wideo

Materiał oryginalny: Zobacz: 20 świetnych pomysłów na e-biznes. Jadą na CeBIT - Kurier Poranny

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Damianyyy
w hrd.pl przeważnie..
z
zakreconyinternetowy
w hurtowni? a gdzie kupujesz? 
D
Damianyyy
Świetny artykuł, wiele inspiracji. Do tego świadomość, że ten internet jest jeszcze taki nieodkryty..... ja na razie trzymam się domen w nich na razie widzę potencjał. Dlatego inwestuję, szczególnie w nowe domeny globalne. I żeby nie było nie kupuje ich w detalu, ale w hurtowni domen internetowych. Bo tak jedna to kosztuje troche sporo, a tak w większej ilości można liczyć na sporą oszczędność .
b
bossowietomy
Dla chcacych zarabiać w internecie mam kilka propozycji na www.katalog.ezyski.pl
K
Kazik
Bardzo ważne jest w przypadku zakładania własnego e-biznesu, aby wybrać firmę doświadczona i sprawdzoną w zakresie usług informatycznych, projektowania graficznego i programowania. Ja korzystałem z usług agencji inteaktywnej www.edios.pl, która zrealizowała juz ponad 100 portali internetowych i posiada szeroką bazę oprogramowania. Warto wejść na ich strone i sprawdzić co oferuja, ja jestem z nich zadowolony i mam własny serwis katalogu firm. E-biznes się oplaca moi drodzy ;) Kazik
Z
Zenek
"Przyszłoroczna edycja targów jest szczególna - Polska jest Partnerem Strategicznym Targów CeBIT 2013"
 
O q*** jak to mozliwe ze Banan republic of poland jest strategicznym partnerem Cebitu ? W produkcji bananow ?
 
Normalnie rozjebal mnie ten wpis i ci wystawcy .
Dodaj ogłoszenie