sportowy24
  Żużel na żywo na Stadionie Śląskim [SPRAWDŹ CENY BILETÓW]

  Żużel na żywo na Stadionie Śląskim [SPRAWDŹ CENY BILETÓW]

  AS

  Aktualizacja:

  Jednym z atutów Stadionu Śląskiego jest duża, nowoczesna widownia

  Jednym z atutów Stadionu Śląskiego jest duża, nowoczesna widownia ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Już za niecały miesiąc kibice będą mieli okazję pożegnać reprezentację Polski przed zimową przerwą. 1 września w Chorzowie odbędzie się ostatni tegoroczny mecz podopiecznych Marka Cieślaka. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie ekipa Reszty Świata. 
  Jednym z atutów Stadionu Śląskiego jest duża, nowoczesna widownia

  Jednym z atutów Stadionu Śląskiego jest duża, nowoczesna widownia ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Spotkanie na Stadionie Śląskim będzie pierwszym żużlowym wydarzeniem na tym obiekcie od 15 lat. „Kocioł Czarownic” był dawniej największą areną żużlową na świecie i odbywały się tu takie imprezy jak finały mistrzostw świata indywidualnie, drużynowo i w parach, czy rundy cyklu Grand Prix. Wśród triumfatorów zawodów w Chorzowie byli m.in. Jerzy Szczakiel, Ivan Mauger, Hans Nielsen, Nicki Pedersen czy Tony Rickardsson. 

  Mecz przeciwko Reszcie Świata to nie tylko okazja do obejrzenia na żywo kawałka dobrego żużla. Kibice będą mogli podziękować Biało-Czerwonym za wywalczony w czerwcu brązowy medal Speedway of Nations oraz indywidualne sukcesy odnoszone w tym sezonie na arenie międzynarodowej. Będzie to też preludium przed główną imprezą sezonu w Chorzowie – finałem TAURON Speedway Euro Championship. Dla kibiców, którzy zakupili już bilety na mistrzostwa Europy, przewidziane są tańsze wejściówki na spotkanie rozgrywane 1 września. 

  Spotkanie w Chorzowie będzie też okazją do uhonorowania dwóch żużlowców włączeniem do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Nazwiska legend, które otrzymają symboliczną paterę przed meczem z drużyną Reszty Świata, poznamy już niedługo. Przypomnijmy, że do tej pory zaszczytu członkostwa w Galerii Sław dostąpili Andrzej Huszcza, Paweł Waloszek, Jerzy Szczakiel, Antoni Woryna, Jarosław Hampel i Roman Jankowski. 

  Stadion Śląski przez wiele lat charakteryzował niezwykły tumult, jaki wywoływali kibice wspierający reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach. To właśnie dlatego w 1973 roku po wygranym 2:0 meczu eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata z Anglikami zachodnia prasa ochrzciła go „Kotłem Czarownic”.

  Dla tych, którzy zakupili już bilety na finałowe zmagania o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie, czyli TAURON Speedway Euro Championship, które odbędą się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie (a takich osób na ten moment jest ponad 20 tysięcy) organizatorzy przygotowali specjalne rabaty, które obniżają ceny biletów na mecz Polska - Reszta Świata. 
   
  Ceny wejściówek prezentują się następująco: 
  • Prosta przeciwległa do prostej startowej oraz drugi wiraż: 25 PLN 
  • Pierwszy wiraż: 39 PLN 
  • Trybuna główna: 59 PLN 

   
  Mecz Polska - Reszta Świata odbędzie się 1 września 2018 o godz. 15:30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na to wydarzenia można nabywać za pośrednictwem ebilet.pl.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:




  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem



  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl