Zwycięstwo hokeistów z Tychów

Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3

Dokończony po 54 dniach mecz 15. kolejki hokejowej ekstraligi zakończył się zwycięstwem GKS. Dzięki trzem punktom zdobytym w Oświęcimiu tyszanie wyprzedzili w tabeli Unię i awansowali na pozycję wicelidera, a także zapewnili sobie bonus, gdyby w play offie trafili na oświęcimian.

Spotkanie wznowiono w 14 minucie od karnego, którego nie wykorzystał Rziha. Unia objęła prowadzenie w II tercji, ale cieszyła się nim tylko 82 sek., bo do remisu doprowadził Witecki. W końcówce gole na wagę wygranej GKS strzelili Vitek i Parzyszek.

Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Bramki 1:0 Mariusz Jakubik (27), 1:1 Jakub Witecki (28), 1:2 Josef Vitek (55), 1:3 Adrian Parzyszek (60)