MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Kmiecik
@Abhafc_english/X
Abha Club pokonał obrońcę tytułu Al Ittihad Dżudda 3:1 na swoim stadionie w meczu 30. kolejki Saudi Pro League. Jedną z bramek zdobył były reprezentant Polski 34-letni Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak otworzył wynik

Były kapitan reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak otworzył wynik spotkania w 57. minucie wykorzystując rzut karny.

Była to 9. bramka „Krychy” w bieżącym sezonie Saudi Pro League. Dwa kolejne gole dla Abha Clubu strzelili saudyjski napastnik Hassan Al Ali w 69. minucie oraz argentyński obrońca Fabian Noguera w 73. minucie.

Dla pokonanych honorowe trafienie uzyskałPortugalczyk Jota, dobijając swój zmarnowany rzut karny w 63. minucie. W zespole gości nie zagrał kontuzjowany 36-letni francuski napastnik Karim Benzema, który poleciał do Madrytu na leczenie urazu w siedzibie swojego byłego klubu Realu.

Zespół Krychowiaka wciąż z szansami na utrzymanie

Po tym meczu Abha Club awansował z przedostatniego na 16. wciąż zagrożone spadkiem miejsce w tabeli (28 punktów). „Rycerze Południa” mają tyle samo punktów co zajmujący 15. pozycję Al Okhdood Club Najran i punkt mniej od czternastego Al Rijad. Do zakończenia rozgrywek jeszcze cztery kolejki.

Michniewicz pożegnał się z Abha Clubem po ósmej kolejce

Abha Club na początku sezonu prowadził były selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, ale został zwolniony po szóstej porażce w lidze z Al Rijadem 0:1 u siebie, której doznał w 8. kolejce mistrzostw Arabii Saudyjskiej.

Al Ittihad nie zdołał wykorzystać porażki Al Taawon Burajda z liderem Al Hilal Rijad (0:3) i przeskoczyć go w tabeli. Zeszłoroczny mistrz Arabii Saudyjskiej pozostał na 5. miejscu z 50 punktami.