189 turystów biura ITAKA utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Wylecieli na Kretę po 36 godzinach OŚWIADCZENIE ITAKI

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Zaktualizowano 
Samolot Blue Panorama Airlines Wiktor Woźniak
189 pasażerów biura podróży ITAKA utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Wszystko z powodu awarii samolotu. ITAKA wydała oświadczenie w tej sprawie. Odlecieć do Heraklionu mogli dopiero po 36 godzinach. Turyści noc z niedzieli na poniedziałek (7/8 lipca) spędzili w hotelu. Jak podaje TVP Info, kolejnych blisko 200 pasażerów czekało na powrót do Polski na Krecie. - Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują - mówi TVP Info pan Filip.

Pasażerowie utknęli na lotnisku w Pyrzowicach

W niedzielę, 7 lipca, 189 pasażerów biura podróży Itaka utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Mieli oni o godz. 8.30 wylecieć na Kretę i spędzić tam wymarzone wakacje. Samolot należący do włoskich linii lotniczych Blue Panorama nie oderwał się jednak od pasa startowego z powodu awarii klimatyzacji.

Turyści wylecieli do Heraklionu dopiero po 36 godzinach.

Jak podaje TVP Info, na lotnisku w Heraklionie na Krecie blisko 200 pasażerów z Polski czekało na lot powrotny do Wrocławia. Mieli oni wracać tym samym samolotem, który został uziemiony w Katowicach.

- Poza obiadem, który nam podano o godz. 14, nie otrzymujemy nic do jedzenia i picia. Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują - mówi TVP Info pan Filip, jeden z turystów.

Nie przegapcie

189 pasażerów z Pyrzowic noc z niedzieli na poniedziałek spędziło w hotelu.

Samolot na Kretę ma wylecieć w poniedziałek, 8 lipca o godz. 20.30. Opóźnienie sięga 36 godzin.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Piotra Henicza, wiceprezesa zarządu biura podróży ITAKA. W odpowiedzi czytamy:

OŚWIADCZENIE ITAKA

"W związku z opóźnieniem samolotu na Kretę (Heraklion) z dnia 07.07.19, a tym samym rotacji powrotnej informujemy, że powodem przełożenia lotu była awaria klimatyzacji. Po planowym przejściu odprawy klienci byli pod opieką przewoźnika, który po otrzymaniu wiążących informacji, poinformował Klientów o godzinie wylotu. Następnie zapewnił transfery i zakwaterowanie w hotelu Moxy Katowice Airport i Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. W niedzielę na lotnisku pasażerowie otrzymali 2 posiłki: pierwszy o godz. 11.00, drugi ciepły o godz. 18.00. Dzisiaj w hotelach Klienci mają śniadanie i obiad. Planowany wylot z Katowic godz. 20.30, z Heraklionu 01.10 (czasy lokalne)"

Zobaczcie koniecznie

Znacie tę śląską piosenkę? Tak brzmi po kazachsku

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 67

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-09T15:58:12 02:00, Hools:

Biedny Pan Filip. Myślał że po obiedzie na lotnisku będą przekąski i drinki all inclusive... A tu d...a....

2019-07-10T09:46:05 02:00, Gość:

Posiłek był o godzinie 14, a my mieliśmy wylot po 6 rano. Posiłki na lotnisku były drogie, a nam nie zapewniono niczego więcej przez co wszyscy ponieśliśmy większe koszta

Poleciała bida i płacze.

G
Gość

Nagle są starsi ludzie.Nagle temperatura stała się wysoka.To trzeba było siedzieć na dupie a nie narzekać teraz.Samolot rzecz techniczna i zawsze może się zepsuć.Tym bardziej że obecnie te samoloty latają jak autobusy po mieście i też się psują.

G
Gość
2019-07-09T15:58:12 02:00, Hools:

Biedny Pan Filip. Myślał że po obiedzie na lotnisku będą przekąski i drinki all inclusive... A tu d...a....

Posiłek był o godzinie 14, a my mieliśmy wylot po 6 rano. Posiłki na lotnisku były drogie, a nam nie zapewniono niczego więcej przez co wszyscy ponieśliśmy większe koszta

G
Gość

Są najgorsi

G
Gość

Kreta a nie Bułgaria bukowe łby.Sam lecę we wrześniu z tym biurem, tymi liniami do Heraklionu. Ciekaw jestem jak będzie.

G
Gość
2019-07-09T11:36:56 02:00, Gość:

Byliśmy na wakacjach z Itaką wielokrotnie w ciągu ostatnich 10 lat. Tylko raz mieliśmy opóźnienie. Tu się chyba wypowiadają wyłącznie pechowcy...

Dokładnie. Albo złośliwcy i malkontenci.

G
Gość
2019-07-09T15:54:48 02:00, Gość:

Bułgaria to nie są wymarzone wakacje. Wymarzone wakacje to Malediwy więc nie przesadzajcie.

2019-07-09T16:02:19 02:00, Gość:

Głupiś jak but.

2019-07-09T16:03:36 02:00, Ann:

A ty jak klapek plażowy

Jeżdżę po świecie ale akurat o Malediwach nigdy nie marzyłam.Więc bez przesady. Kawał płaskiej wody i drink z palemką.

G
Gość
2019-07-09T15:54:48 02:00, Gość:

Bułgaria to nie są wymarzone wakacje. Wymarzone wakacje to Malediwy więc nie przesadzajcie.

2019-07-09T16:02:19 02:00, Gość:

Głupiś jak but.

2019-07-09T16:03:36 02:00, Ann:

A ty jak klapek plażowy

Mielonka i sucharki w plecaku, ściskanie d...py na jedego drinka, żeby telefonem na kijku zrobić sesję zdjęciową. Bo Ci, których stać na Melediwy, nie wyśmiewają się z tych, którzy jeżdżą bliżej.

G
Gość
2019-07-09T15:54:48 02:00, Gość:

Bułgaria to nie są wymarzone wakacje. Wymarzone wakacje to Malediwy więc nie przesadzajcie.

2019-07-09T16:02:19 02:00, Gość:

Głupiś jak but.

2019-07-09T16:03:36 02:00, Ann:

A ty jak klapek plażowy

Wiesz chociaż gdzie są Malediwy ?

G
Gość
2019-07-09T11:41:31 02:00, Dnolald Rusk:

Itaka to największe g, hehe, co za debile wybierają ten syf

2019-07-09T11:52:49 02:00, Gość:

Itaka to najlepsze biuro.zawsze be problemów.wyawaie się zdarzają.

Latałam z Itaką ponad 30 razy. Jeden raz samolot był spóżniony 2 godziny. Z Agadiru do Poznania. W miłym towarzystwie czas szybko upłynął a bezpieczeństwo wzrosło. Zawsze w pierwszej kolejności wybieram Itakę.

G
Gilznosa
2019-07-09T12:19:23 02:00, Gość:

na lotnisku są sklepy można kupić wodę !!!!! nie róbcie z siebie żebraków !!

2019-07-09T13:31:13 02:00, Gość:

14zl

2019-07-09T16:05:12 02:00, Gilznosa:

Krabowka też, tam jest i to za darmo

Kranowka

G
Gilznosa
2019-07-09T12:19:23 02:00, Gość:

na lotnisku są sklepy można kupić wodę !!!!! nie róbcie z siebie żebraków !!

2019-07-09T13:31:13 02:00, Gość:

14zl

Krabowka też, tam jest i to za darmo

A
Ann
2019-07-09T15:54:48 02:00, Gość:

Bułgaria to nie są wymarzone wakacje. Wymarzone wakacje to Malediwy więc nie przesadzajcie.

2019-07-09T16:02:19 02:00, Gość:

Głupiś jak but.

A ty jak klapek plażowy

G
Gość
2019-07-09T15:54:48 02:00, Gość:

Bułgaria to nie są wymarzone wakacje. Wymarzone wakacje to Malediwy więc nie przesadzajcie.

Głupiś jak but.

I
Itaca