Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

20 tysięcy złotych wsparcia dla rodzin, czyli „Dekalog polskich spraw”. Jakie propozycje w nim jeszcze znajdziemy? Sprawdźcie!

MAG
Wsparcie dla polskich rodzinJak przedstawił premier Morawiecki, wsparcie polskich rodzin kształtuje fundament inwestycji w teraźniejszość i przyszłość kraju. Wdrożone innowacyjne programy skierowane do Polek i Polaków obejmują Rodzinę 800+, Dobry Start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz Maluch+. Te programy rządowe nie tylko stanowią pomoc w codziennym życiu, lecz także reagują na rzeczywiste wyzwania, z jakimi borykają się rodziny. Dzięki nim rodzice mogą sprawnie pogodzić życie zawodowe i prywatne, a dzieci mają szanse rozwijać swoje zainteresowania, co daje im lepszy start w przyszłość.Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe rozwiązania:- żłobek lub klub w każdej gminie z bezpłatnym miejscem dla dzieci,- dodatkowy urlop rodzinny powyżej 1. roku życia dziecka.W ramach najnowszej edycji programu Maluch+, planuje się do 2026 roku stworzyć dodatkowo 100 tysięcy miejsc w żłobkach. Całkowity budżet nowej edycji tego programu został ustalony na kwotę 5,5 miliarda złotych.
Wsparcie dla polskich rodzinJak przedstawił premier Morawiecki, wsparcie polskich rodzin kształtuje fundament inwestycji w teraźniejszość i przyszłość kraju. Wdrożone innowacyjne programy skierowane do Polek i Polaków obejmują Rodzinę 800+, Dobry Start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz Maluch+. Te programy rządowe nie tylko stanowią pomoc w codziennym życiu, lecz także reagują na rzeczywiste wyzwania, z jakimi borykają się rodziny. Dzięki nim rodzice mogą sprawnie pogodzić życie zawodowe i prywatne, a dzieci mają szanse rozwijać swoje zainteresowania, co daje im lepszy start w przyszłość.Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe rozwiązania:- żłobek lub klub w każdej gminie z bezpłatnym miejscem dla dzieci,- dodatkowy urlop rodzinny powyżej 1. roku życia dziecka.W ramach najnowszej edycji programu Maluch+, planuje się do 2026 roku stworzyć dodatkowo 100 tysięcy miejsc w żłobkach. Całkowity budżet nowej edycji tego programu został ustalony na kwotę 5,5 miliarda złotych. gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne propozycje w ramach „Dekalogu polskich spraw”, który ma być drogą do zrównoważonego rozwoju państwa. W ramach "Bonu Rodzicielskiego" rodziny mogą otrzymać od 10 do 20 tys. zł. wsparcia Jak będą przyznawane pieniądze i kto zakwalifikuje się do otrzymania pełnej sumy? Jakie propozycje znajdziemy jeszcze w „Dekalogu polskich spraw”? Sprawdźcie!

Spis treści

Dekalog Polskich Spraw

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował stworzenie Koalicji Polskich Spraw, skupiającej się na kwestiach najbardziej istotnych dla Polaków, jednocześnie gwarantując suwerenność naszego kraju. Dekalog polskich spraw to ponadpartyjny projekt przedstawiony wstępnie przez premiera Mateusza Morawieckiego. W jego postulatach znajdują się róże projekty, które mają być drogą do zrównoważonego rozwoju państwa. Znajdziemy tak projekty dotyczące m.in. tarczy i stabilności dla polskich małych i średnich firm, rozwoju Polski i bezpieczeństwa energetycznego, wsparcia dla polskich rodzin, rozwiązań dla seniorów, wyższych wynagrodzeń i innych.

Na jakie wsparcie będą mogli liczyć Polacy wg dekalogu polskich spraw? Sprawdź!

20 tys. zł na wsparcie rodzin

Jednym z kluczowych założeń "Bonu Rodzicielskiego" jest skierowanie wsparcia w stronę rodzin borykających się z trudnościami prokreacyjnymi. Projekt nie tylko oferuje wsparcie finansowe, ale również kładzie duży nacisk na aspekty psychologiczne i społeczne, co stanowi istotny krok w zrozumieniu problemów wielu par. Premier ogłosił, że w ramach projektu "Bonu Rodzicielskiego" przewiduje się przyznanie rodzinom kwoty w przedziale od 10 do 20 tysięcy złotych. Wysokość tego świadczenia umieszcza projekt w gronie jednych z najbardziej hojnych.

To rodzice zdecydują, w jaki sposób wykorzystać te pieniądze - zaznaczyła szefowa MZ, Katarzyna Sójka

Premier pytany, czy bon rodzicielski będzie także obejmował in vitro, powiedział: "nasz bon rodzicielski jest pewnego rodzaju otwartą ofertą dla innych partii politycznych po to, aby znaleźć wspólny mianownik, znaleźć te wszystkie metody, które nas połączą".

Inne propozycje Dekalogu Polskich Spraw

"Bon Rodzicielski" stanowi jedynie jedną z wielu propozycji zawartych w "Dekalogu Polskich Spraw". Pozostałe inicjatywy obejmują m.in.:

  • zwiększenie wynagrodzeń dla nauczycieli,
  • co najmniej 5 godzin języka obcego w szkole podstawowej,
  • dotację 70 000 zł na start przy założeniu działalności gospodarczej z Urzędu Pracy
  • wakacje ZUS-owskie dla małych firm w trudnej sytuacji ekonomicznej
  • dodatkowy płatny urlop rodzinny powyżej 1. roku życia dziecka.

To jednak nie wszystkie propozycje. W naszej galerii znajdziesz szczegółowo opisane propozycje. Sprawdź!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera