Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Datki można już wrzucać do puszek stacjonarnych. W całej Polsce jest ich blisko 7 tysięcy

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
W niedzielę, 31 stycznia na ulice z puszkami wyjdą wolontariusze WOŚP. Ale datki można już wrzucać do sztabowych puszek stacjonarnych, których tylko w województwie śląskim jest ponad pół tysiąca.
W niedzielę, 31 stycznia na ulice z puszkami wyjdą wolontariusze WOŚP. Ale datki można już wrzucać do sztabowych puszek stacjonarnych, których tylko w województwie śląskim jest ponad pół tysiąca. Łukasz Widziszowski
W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja WOŚP będzie zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tradycyjnie, w dniu Finału, na ulicach pojawią się kwestujący wolontariusze z tekturowymi puszkami i słynnymi serduszkami, ale tegoroczną zbiórkę można już wspierać. Biorąc udział w licytacjach, albo wrzucając datki do sztabowych puszek stacjonarnych. w całej Polsce jest ich blisko 7 tysięcy.

W 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wziąć udział m.in. poprzez aukcje, które organizowane są za pośrednictwem Allegro. Licytacje trwają na stronie internetowej: aukcje.wosp.org.pl.

Najbardziej popularnym sposobem wsparcia corocznej zbiórki WOŚP jest oczywiście datek wrzucony do puszki wolontariusza. Tych, mimo pandemii koronawirusa, w tym roku też nie zabraknie. Uzbrojeni w charakterystyczne tekturowe puszki, identyfikatory i pakiet legendarnych czerwonych serduszek, ruszą na ulice miast w niedzielę, 31 stycznia.

Ale są też specjalne puszki, dzięki którym można włączyć się w narodowa kwestę jeszcze przed niedzielnym 29. Finałem WOŚP. To sztabowe puszki stacjonarne, których w całej Polsce jest dokładnie 6956.
Jeśli dorzucimy do tego sztabowe puszki stacjonarne które rozsiane są po całym świecie, to mamy liczbę bliską 10 tysięcy.

Narodowa kwesta do tych puszek rozpoczęła się już 15 grudnia 2020 roku, a zakończy, w dniu 29. Finału WOŚP, czyli 31 stycznia.

Sztabowa puszka stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te, którą mają wolontariusze.
Przypisana jest do konkretnego opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do sztabowej puszki stacjonarnej) i lokalu. Może to być na przykład sklep, zakład fryzjerski lub barber, biblioteka.
Sztab prowadzi nadzór nad prowadzoną kwestą - wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę.

Po czym poznamy, że w danym miejscu znajduje się sztabowa puszka stacjonarna? Na szybie lokalu, w którym jest dostępna można zobaczyć naklejkę "TU GRA WOŚP".

Pół tysiąc puszek

Ponad pół tysiąca sztabowych puszek stacjonarnych znajduje się na terenie województwa śląskiego.
można je znaleźć m.in. w:

  • sieci sklepów SPOŁEM czy Lewiatan
  • Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie
  • Piekarnia Jasiek w Pszczynie
  • Centrum Zdrowia w Mikołowie
  • piekarniach Jasiek w Pszczynie czy Michalski w Katowicach
  • Cafe Byfyj na katowickim Nikiszowcu
  • Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu
  • szkołach, przedszkolach, zakładach fryzjerskich...

Listę sztabowych puszek stacjonarnych można znaleźć na stronie internetowej: www.wosp.org.pl.

Lidl i Żabka też z puszkami

Tradycyjnie Orkiestrowe puszki parę tygodni temu stanęły także w sieci sklepów Lidl, który dodatkowo w swojej ofercie ma specjalny zestaw gadżetów przygotowanych z myślą o 29. Finale WOŚP (m.in. breloki, koszulki, torby, kubki). Podobne zestawy można było kupić latem zeszłego roku, przygotowane były z myślą o ubiegłorocznej edycji Pol'And'Rock Festivalu.

Ponadto puszki WOŚP stanęły w każdym z ponad 6 900 sklepów Żabka. Od 19 stycznia tego roku klienci wszystkich sklepów sieci, przy okazji codziennych zakupów, mają także możliwość bezpiecznego przekazania datków za pośrednictwem płatności bezgotówkowych. Decydując się na wsparcie WOŚP za pośrednictwem płatności kartą, można wskazać dowolnie wybraną przez siebie kwotę (kwota minimalna nie została określona).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera