Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

36 milionów złotych przeznaczono na modernizację placówek oświatowych w Jaworznie. Miasto ma wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Montaż nowoczesnych i efektywnych źródeł energii ma wpłynąć na obniżenie rachunków i unowocześnienie szkół. Aktualnie zaplanowane prace związane z poprawą efektywności energetycznej (OZE) obejmują jedenaście placówek oświatowych w mieście.
Montaż nowoczesnych i efektywnych źródeł energii ma wpłynąć na obniżenie rachunków i unowocześnienie szkół. Aktualnie zaplanowane prace związane z poprawą efektywności energetycznej (OZE) obejmują jedenaście placówek oświatowych w mieście. arc UM Jaworzno
Wsparcie finansowe z Programu Inwestycji Strategicznych pozwoli na poprawę efektywności energetycznej (OZE) jedenastu placówek oświatowych w Jaworznie. Prace modernizacyjne w obiektach obejmą między innymi ocieplenie ścian i stropodachów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji odgromowej, rynien i rur spustowych. Projekt pochłonie 36 milionów złotych. To największy projekt OZE w historii miasta.

Poprawa jakości energetycznej i remonty placówek oświatowych w Jaworznie

W jedenastu placówkach oświatowych w Jaworznie zostaną przeprowadzone prace poprawiające efektywność energetyczną budynków. Projekt pochłonie 36 milionów złotych. Miasto pozyskało wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych.

36 milionów ze wsparciem Programu Inwestycji Strategicznych na OZE budynków oświatowych w Jaworznie

Projekt obejmuje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, jak i modernizację budynków oświatowych. Zadanie realizuje jaworznicka firma RISER. Prowadzone prace mają na celu poprawę jakości energetycznej w miejskich placówkach oświatowych. Działania w ramach projektu, otrzymały wsparcie finansowe z Programu Inwestycji Strategicznych.

- Całkowita wartość tych przedsięwzięć wynosi 36 milionów złotych, z czego niemal 30 milionów złotych pochodzi ze środków zewnętrznych tj. Programu Inwestycji Strategicznych, a wkład własny gminy to blisko 6 milionów złotych - informuje Filip Szatanik, rzecznik prasowy UM w Jaworznie.

Modernizacja obejmie11 placówek oświatowych w Jaworznie

Montaż nowoczesnych i efektywnych źródeł energii ma wpłynąć na obniżenie rachunków i unowocześnienie szkół. Aktualnie zaplanowane prace związane z poprawą efektywności energetycznej (OZE) obejmują jedenaście placówek oświatowych w mieście. W latach 2018 – 2023 na remonty i modernizację jaworznickich placówek oświatowych wydano łącznie prawie 75 milionów złotych.
W tym i przyszłym roku razem planowane środki na zadania remontowe i inwestycyjne w budynkach jaworznickiej oświaty wynoszą ponad 57 milionów złotych.

– Poprawa jakości energetycznej i remonty w naszych placówkach oświatowych to realizacja konkretnych prac budowlanych w trosce o nasze środowisko. Dzięki wsparciu z Funduszu – Programu Inwestycji Strategicznych nie tylko tworzymy lepsze warunki do nauki, ale zwiększamy komfort pracy nauczycieli, dbamy o estetykę szkół i ich otoczenia – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Aktualnie realizowany projekt skupia się nie tylko na montażu paneli fotowoltaicznych, lecz także na szerokim zakresie innych działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków.

- W ramach projektu przewidziano m.in. ocieplenie ścian i stropodachów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji odgromowej, rynien i rur spustowych oraz parapetów w wyżej wymienionych budynkach oświatowych - wymienia Szatanik.

Placówki objęte modernizacją:

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SOSW) przy ul. Wolności 11.
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 (ZSP4) przy ul. Armii Krajowej 5.
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 (LO1), przy ul. Licealnej 3.
 • Przedszkole Miejskie Nr 1 (PM1), przy ul. Szymanowskiego 10.
 • Przedszkole Miejskie Nr 5 (PM5), przy ul. 11 Listopada 3.
 • Przedszkole Miejskie Nr 10 (PM10), przy ul. Tuwima 6.
 • Przedszkole Miejskie Nr 17 (PM17), przy ul. Kościuszki 2 A.
 • Szkoła Podstawowa Nr 7 (SP7), przy ul. Ławczana 12.
 • Szkoła Podstawowa Nr 4 (SP4), przy ul. Olszewskiego 76.
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących (ZSO), przy ul. Towarowej 61.
 • Szkoła Podstawowa Nr 17 (SP17) przy ul. Starowiejskiej 15.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera