Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt w ramach pisemnego przetargu publicznego. Zobacz, co oferuje wojsko!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Zgodnie z ogólnymi warunkami sprzedaży, prowadzonej przez Agencję Mienia Wojskowego każdy, kto chce złożyć ofertę zakupową powinien być świadomy zużycia eksploatacyjnego wyprzedawanego sprzętu i urządzeń, jakie mogą być w różnym stanie technicznym. Wśród aktualnie oferowanych przedmiotów wiele z nich była bowiem użytkowana przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, jak chociażby samochody.
Zgodnie z ogólnymi warunkami sprzedaży, prowadzonej przez Agencję Mienia Wojskowego każdy, kto chce złożyć ofertę zakupową powinien być świadomy zużycia eksploatacyjnego wyprzedawanego sprzętu i urządzeń, jakie mogą być w różnym stanie technicznym. Wśród aktualnie oferowanych przedmiotów wiele z nich była bowiem użytkowana przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, jak chociażby samochody. Agencja Mienia Wojskowego
Agencja Mienia Wojskowego znów wyprzedaje sprzęt w ramach pisemnego przetargu publicznego, jaki odbywa się w formie zbierania ofert od osób zainteresowanych zakupem wystawionych przedmiotów. Jego przebieg przypomina licytację, w związku z czym podana na początku kwota wyjściowa jest podwyższana przez uczestników przetargu. W efekcie sprzęt nabywa ta osoba, która zaproponuje najwyższą cenę. Potencjalni nabywcy mają też możliwość obejrzenia przedmiotów przed udziałem w przetargu i dokładnego zapoznania się z ich parametrami oraz jakością. Zgodnie z ogólnymi warunkami sprzedaży, prowadzonej przez Agencję Mienia Wojskowego każdy, kto chce złożyć ofertę zakupową powinien być świadomy zużycia eksploatacyjnego wyprzedawanego sprzętu i urządzeń, jakie mogą być w różnym stanie technicznym. Wśród aktualnie oferowanych przedmiotów wiele z nich była bowiem użytkowana przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, jak chociażby samochody. Znajdziemy tam również meble, części zamienne oraz akcesoria do aut, a także różne maszyny, sprzęt informatyczny czy nawet drewno opałowe. Zobacz, co oferuje wojsko!

Przetarg może być dobrą okazją do nabycia używanego sprzętu

Wystawiony na sprzedaż sprzęt, należący do Agencji Mienia Wojskowego znajduje się w różnych miastach i regionach Polski, w związku z czym organizowaniem przetargów zajmują się oddziały regionalne na swoich terenach. Za każdym razem jest więc okazja, by wśród proponowanych przedmiotów znaleźć różnorodne narzędzia, sprzęty, urządzenia, a nawet instrumenty czy drewno opałowe. Każdy przetarg to inne możliwości, dlatego warto śledzić uaktualniane na bieżąco oferty, bowiem tego typu zakup może okazać się udaną inwestycją. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku przetarg ma charakter pisemny, jaki odbywa się w formie zbierania ofert od osób zainteresowanych zakupem wystawionych przedmiotów. Jego przebieg przypomina licytację, w związku z czym podana na początku kwota wyjściowa jest podwyższana przez uczestników przetargu. W efekcie sprzęt nabywa ta osoba, która zaproponuje najwyższą cenę. Potencjalni nabywcy mają też możliwość obejrzenia przedmiotów przed udziałem w przetargu oraz dokładnego zapoznania się z ich parametrami i jakością.

Warunki uczestnictwa w przetargu

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu, organizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego są zobowiązane do spełnienia podstawowych warunków uczestnictwa w takim procesie. Jednym z nich jest wpłacenie wadium, czyli zabezpieczenia ze strony sprzedającego na wypadek, gdyby zwycięzca przetargu nie chciał ostatecznie nabyć wybranego przez siebie sprzętu. Chodzi tu o kwotę w wysokości 10 procent ceny wywoławczej wybranych pozycji przetargowych, wpłaconą przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego. Co ważne, wadium złożone przez osoby zainteresowane zakupem wybranych przedmiotów, których oferty nie zostały przyjęte będzie zwrócone nie później niż w ciągu pięciu dni roboczych od daty zakończenia całego procesu. Zawiadomienie o zaakceptowaniu oferty oznacza z kolei zawarcie umowy sprzedaży w trybie przetargu. Warunkiem udziału w tym procesie jest również złożenie podpisanej oferty na wyznaczonym do tego formularzu. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której kilku uczestników procesu zaoferuje tę samą cenę, to może on być kontynuowany w formie licytacji pomiędzy tymi konkretnymi osobami.

Auta, maszyny i drewno opałowe

Zgodnie z ogólnymi warunkami sprzedaży, prowadzonej przez Agencję Mienia Wojskowego każdy, kto chce złożyć ofertę zakupową powinien być świadomy zużycia eksploatacyjnego wyprzedawanego sprzętu i urządzeń, jakie mogą być w różnym stanie technicznym. Wśród aktualnie oferowanych przedmiotów wiele z nich była bowiem użytkowana przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, jak chociażby samochody. Obecnie nowy przetarg publiczny organizuje Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze. Wystawione na sprzedaż rzeczy to między innymi meble, pojazdy samochodowe, części zamienne oraz akcesoria do aut, a także różne maszyny, sprzęt informatyczny czy nawet drewno opałowe. Oferty dotyczą też zespołów spalinowo-elektrycznych, przyczep i wózków transportowych oraz złomu – aluminiowego, cynkowego, żelaza i stali, miedzi, brązu, mosiądzu, metali żelaznych.

W załączonej galerii prezentujemy wybrany sprzęt, jaki Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje w ramach pisemnego przetargu publicznego. Zobacz, co oferuje wojsko!

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. Zobacz, co oferuje wojsko!

Nie przeocz

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera