Akcja CBŚP w Katowicach: Pseudokibice GKS oskarżeni o handel...

  Akcja CBŚP w Katowicach: Pseudokibice GKS oskarżeni o handel narkotykami i pobicia

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pseudokibice zostali zatrzymani i oskarżeni m.in. o handel narkotykami, pobicia i wymuszenia.
  1/9
  przejdź do galerii

  Pseudokibice zostali zatrzymani i oskarżeni m.in. o handel narkotykami, pobicia i wymuszenia. ©CBŚP Katowice

  200 zarzutów postawiono 51 osobom, w tym pseudokibicom GKS, za handel narkotykami, wprowadzaniem do obrotu środków psychotropowych jak również wymuszeniami i pobiciami. To finał akcji CBŚP, która trwałą aż cztery lata.
  Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia obejmujący 51 osób. Aktem oskarżenia objęto między innymi członków 3 grup przestępczych – 23 osoby. Członkowie tych grup przestępczych zajmowali się zakupem, przechowywaniem i dalszym wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, obrotem wyrobami tytoniowymi bez polskich oznaczeń akcyzowych, a także wymuszeniami rozbójniczymi, pobiciami i innymi przestępstwami.
  Przy czym członkowie tych grup wzajemnie współpracowali ze sobą, głównie w zakresie obrotu narkotykami. W śledztwie podejrzani usłyszeli blisko 200 zarzutów. Zarzuty dotyczą okresu lat 2009 – 2014.

  ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO
  POLICJA ROZBIŁA GANG KIBOLI GKS KATOWICE


  Oskarżeni pseudokibice  W skład jednej z zorganizowanych grup przestępczej wchodzili pseudokibice związani z jednym z klubów sportowych, działających na terenie Śląska. Aktem oskarżenia objęto również 38 – letniego mężczyznę, który kierował tą grupą przestępczą jak również innego mężczyznę, któremu zarzucono kierowanie kolejną grupą przestępczą, Dwie kolejne osoby objęte tym aktem oskarżenia już wcześniej zostały oskarżone o kierowanie kolejną, trzecią grupą przestępczą. Akt oskarżenia w tamtej sprawie obejmujący 25 osób trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach 2 czerwca 2014 roku . Obecnie w tej sprawie trwa proces sądowy.

  Zobacz galerię

  Oskarżeni odpowiedzą za uczestnictwo w obrocie znacznymi środkami odurzającymi i substancjami pschychotropowymi, usiłowanie pozbawienia wolności, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, nielegalne posiadania broni palnej, wyłudzanie ubezpieczeń, używanie przemocy w celu zmuszania do określonego zachowania czy za kradzieże z włamaniem. Jedna z oskarżonych odpowie także, za udzielanie kobiecie pomocy w przerwaniu ciąży poprzez przekazanie jej leku powodującego poronienie i narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Członkowie jednej z grup przestępczych odpowiedzą także za ukrywanie i przyjmowanie korzyści pochodzących z czynów zabronionych związanych z obrotem narkotykami oraz pranie pieniędzy. W śledztwie ustalono bowiem, iż w zamian za korzyści pochodzące ze sprzedaży narkotyków oskarżeni nabyli: 4 samochody marki BMW o wartości 201.000 złotych, 2 motocykle o wartości 61.000 złotych, ulokowali na lokatach kwotę 327.000 zł, jak również ukryli w gotówce kwotę 327.000 złotych.

  W toku prowadzonego śledztwa policjanci, pod nadzorem prokuratora wykazali obrót około 400 kg różnego rodzaju narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli łącznie około 5,7 kg narkotyków. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 616 tysięcy sztuk papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy, o wartości rynkowej ponad 396 tysięcy złotych, czym wykazano uszczuplenie Skarb Państwa o należny podatek Vat w wysokości ponad 26 tysięcy złotych oraz akcyzę w wysokości około 501 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również 5 jednostek broni palnej oraz 157 sztuk amunicji.

  Analizując kolejne aspekty tej sprawy, policjanci CBŚP z Katowic wyjaśnili także kilka śledztw, które wcześniej były prowadzone przez jednostki rejonowe. Sprawy dotyczyły usiłowania uprowadzenia osoby dla okupu, kradzieży z włamaniem do placówek handlowych, kradzieży samochodów, a także wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mogą mieć związek z kradzieżą 190 tysięcy euro i bmw, o łącznej wartości strat 5 500 tysięcy koron czeskich, do której doszło na terenie Republiki Czeskiej.

  POLECAMY TWOJEJ UWADZE

  24 zawody deficytowe. Sprawdź, których specjalistów szukają  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Ile zarabiają nauczyciele, lekarze, policjanci i służby mundurowe SPRAWDŹ LISTĘ PŁAC  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II
  Magazyn tyDZień Informacyjny program Dziennika Zachodniego


  Część z oskarżonych w tej sprawie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów, część nie. W śledztwie dokonano zabezpieczenia mienia na kwotę ponad 300.000 złotych.

  Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Część się pucuje a reszta nie..... hehe

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Cyganki z Katowic.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lista przestępstw długa, a kary łagodne

  babcia Stasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Powinno być OD 15 lat.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bandyci, a nie pseudokibice

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Bandyci, a nie pseudokibice, a co jeżeli regularnie czytali DZ, wtedy tytuł musiał by brzmieć " Czytelnicy dziennika zachodnie zatrzymani za handel narkotykami"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A Gazeta Wyborcza znów pomyliła kluby?

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22609324,szalikowcy-z-tychow-wspolpracowali-z-mafia-200-zarzutow.html#BoxLokKatImg

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo.

  Wojciech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Braaawo!
  I za takie rzeczy my obywatele cenimy Policję i CBŚP.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....Akcja CBŚP w Katowicach: Pseudokibice GieKSy oskarżeni o handel narkotykami i pobicia...

  bicze katolickie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Jak to jest że kibole którym postawią zarzuty prokuratorskie przestają być kibicami i przeistaczają się w PSEUDOKIBICÓW? Nie wstydźmy się, 95% to identyczni kibice, którzy dadzą się pokroić za...rozwiń całość

  Jak to jest że kibole którym postawią zarzuty prokuratorskie przestają być kibicami i przeistaczają się w PSEUDOKIBICÓW? Nie wstydźmy się, 95% to identyczni kibice, którzy dadzą się pokroić za wiarę, ojczyznę i sterydy.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał