W Rybniku można spotkać znanych polskich aktorów. W mieście do soboty 12 stycznia 2019 r. powstają zdjęcia do czwartej serii serialu TVN-u "Diagnoza". Aktorzy narzekają na jakość powietrza w Rybniku.

Filmowcy kręcą w Rybniku do soboty 12 stycznia 2019 r. pierwsze siedem odcinków nowej serii. Telewizyjna premiera "Diagnozy" zaplanowana jest na 19 lutego. Miasto Rybnik za lokowanie produktu turystycznego w kolejnych 13. odcinkach Diagnozy zapłaci znów 300 tys. zł. Jak wynika z badań, taka promocja się opłaca.

Ale Rybnik daje się poznać dzięki serialowi nie tylko od dobrej strony.

Maja Ostaszewska, grająca w serialu główną rolę lekarki Anny Leśniewskiej, zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym ona i Maciej Zakościelny pozują z twarzami zakrytymi w połowie ubraniami.
W podpisie czytamy: Zimowe zdjęcia w Rybniku. Ludzie przemili, atmosfera... tylko ten straszny smog... W Warszawie ciut lepiej, ale zmierzamy w tym samym kierunki. A mogłoby być tak pięknie...

Wśród komentarzy do zdjęcia znaleźliśmy taki: kejt_happyholic - Prezydent miasta powinien Wam maski zasponsorować! Przecież to praca w trudnych warunkach! Dziś i tak nie najgorzej...

Za to slice1976_artist odpowiedziała: Pochodzę z Rybnika. Gdy miałam 14 lat przenieśliśmy się do Wrocławia, gdzie jest nie lepiej z powietrzem. Od roku oddycham pełną piersią w Glasgow. Współczuję wszystkim.

PISALIŚMY:
Serial „Diagnoza" uczy Polaków języka śląskiego
Serial „Diagnoza" w II sezonie stracił trochę widzów, ale Rybnik chciałby nadal grać

Głównym obiektem, gdzie realizowane są zdjęcia do „Diagnozy” jest kampus. Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego, Magdaleną Popławską i Adama Woronowicza spotkamy także na rybnickich ulicach (w szczególności na ul. Rudzkiej i Kościuszki).

Nową twarzą w 4. serii "Diagnozy" jest Maciej Stuhr, który gra ekologa Szymona Brocka. Może scenarzyści powinni go zatrudnić do walki o czyste powietrze w Rybniku...