Aluron CMC Warta Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. Jurajscy Rycerze wrócili na fotel lidera PlusLigi ZDJĘCIA

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie gładko pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie gładko pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. AluronCMC/Twitter
W rozegranym we wtorek 20 grudnia meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0. Jurajscy Rycerze wygrali ostatni ligowy mecz w tym roku i wrócili na fotel lidera tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom.

Siatkarze z Zawiercia odnieśli 12 ligową wygraną z rzędu. Aluron CMC Warta pokonał Cerrad Eneę Czarnych Radom, którzy na zwycięstwo w PlusLidze czekają już ponad dwa miesiące.

Triumf w ostatnim meczu w tym roku oznacza, że podopieczni trenera Michała Winiarskiego w dobrych humorach spędzą Święta Bożego Narodzenia. Jurajscy Rycerze wrócili także na razie na fotel lidera PlusLigi.

Pierwszy set tego spotkania był nadspodziewanie zacięty. Co prawda gospodarze przy zagrywce Miguela Tavaresa wypracowali sobie sporą przewagę (18:10), ale w końcówce pozwolili Czarnym odrobić straty. Goście obronili dwa setbole i tracili do Warty już tylko punkt, ale wówczas sprawy w swoje ręce wziął Uros Kovacević i zakończył tę partię.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE - CERRAD ENEA CZARNI RADOM

W drugim secie radomianie prowadzili 4:3, lecz potem do głosu doszli miejscowi, którzy przy zagrywce Bartosza Kwolka odskoczyli na 14:8. Tym razem Aluron utrzymał bezpieczną przewagę do końca partii, a ostatni punkt zdobył Dawid Dulski skutecznie obijając blok Bartosza Firszta.

Trzeci set również toczył się pod dyktando Warty. Gospodarze po ataku Kovacevicia wypracowali sobie czteropunktową przewagę (14:10), którą mimo prób odwrócenia losów spotkania przez gości, utrzymali do końca. Piłkę meczową skończył Dulski, a MVP tego pojedynku wybrany został Kwolek.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Cerrad Enea Czarnio Radom 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)