Aluron Virtu Warta Zawiercie - ONICO Warszawa 3:1 ZDJĘCIA KIBICÓW

Aluron Virtu Warta Zawiercie - ONICO Warszawa 3:1 PM
W sobotę, 19 stycznia, rozegrane zostały spotkania 16. kolejki PlusLigi. Jednym z najciekawszych spotkań było to rozgrywane w Zawierciu. Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzyła się z Onico Warszawa. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 19 stycznia, Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzyła się we własnej hali z ONICO Warszawa.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Jurajscy Rycerze przegrali dwa ostatnie spotkania. Musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla (3:1) oraz GKS Katowice (3:0). Nic dziwnego, że warszawianie stawiani byli w roli faworyta meczu. W Zawierciu tradycyjnie dopisali. Hala sportowa wypełniła się kibicami Aluron Virtu Warty Zawiercie oraz ONICO Warszawa.

Od początku meczu widać było, że Jurajscy Rycerze są nastawieni na wygraną. W pierwszym secie ich gra mocno falowała. Dobre ataki przeplatały się z problemami z przebiciem się przez blok rywali. Zawiercianie kilka razy wychodzili na prowadzenie, aby za chwilę pozwolić rywalom na wyrównanie rezultatu. W końcówce ONICO wykorzystało problemy z przyjęciem w zespole z Zawiercia. Wygrało 25:22.

W kolejnej partii zawiercianie nie odpuszczali rywalom, a ich opór sprawiał, że gra ONICO stawała się bardzo nerwowa. Warszawianie popełniali sporo błędów własnych. W drużynie Jurajskich Rycerzy dobrze spisywał się Grzegorz Bociek, który męczył ich zarówno atakami, jak i atomową zagrywką. Punktowali także Marcin Waliński i Alexandre Ferreira. Zawiercianie wygrali 25:19 i wyrównali stan rywalizacji. Bardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia, gdzie walka o wygraną toczyła się praktycznie do końca seta. Więcej zimnej krwi zachowali zawiercianie, którzy wygrali do 23.

Przegrana w trzecim secie fatalnie podziałała na zespół z Warszawy. Pojawiły się problemy z przyjęciem oraz sporo błędów własnych, a trener Antiga przez długi czas nie miał pomysłu na poprawienie gry swojej drużyny. Jurajscy Rycerze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Warszawianie odrobili straty, gdy "przebudził się" Bartosz Kurek. Dobre ataki i skuteczność w bloku sprawiły, że przewaga gospodarzy stopniała (18:17). W końcówce seta ciężar gry wziął na siebie Alexandre Ferreira. Jego dwa ataki pozwoliły Aluron Virtu na wypracowanie bezpiecznej przewagi. Gospodarze wygrali 25:23 i mogli cieszyć się z wygranej w całym meczu 3:1. MVP meczu został Marcin Waliński.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:23)