Anna Śliwińska zajmie miejsce Grzegorza Dolniaka

  Anna Śliwińska zajmie miejsce Grzegorza Dolniaka

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Znana jest już lista nowych parlamentarzystów z województwa śląskiego. Zajmą miejsce tragicznie zmarłych kolegów.
  Anna Śliwińska, farmaceutka z Sosnowca, zajmie w Sejmie miejsce Grzegorza Dolniaka, posła Platformy Obywatelskiej, który w sobotę zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

  Choć i dla niej niewdzięczna to nominacja, to Śliwińska zdecydowała się przyjąć parlamentarny mandat, bo bezwzględne reguły demokracji nawet w tak tragicznych sytuacjach jak ta, nie przewidują wyjątków i nie dają zbyt wiele czasu do namysłu.

  - Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu.
  Będę starała się godnie reprezentować województwo śląskie i nie zawieść zaufania, którym kiedyś obdarzył mnie sam Grzegorz Dolniak. To on mobilizował mnie do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym - powiedziała nam wczoraj posłanka, niejako ogłaszając swoją decyzję.

  Prawo do tej decyzji, w myśl procedur w ordynacji wyborczej, przysługiwało Śliwińskiej z racji najlepszego wyniku w poprzednich wyborach spośród kandydatów PO w okręgu sosnowieckim (w nim liderem Platformy Obywatelskiej był Grzegorz Dolniak), którzy do Sejmu się nie dostali. W 2007 roku sosnowiczanka zdobyła ponad 3 tysiące głosów. Gdyby nie odpowiedziała na to powołanie, mandat przypadłby kolejnym osobom z listy: Tomaszowi Paskowi lub Michałowi Olejczykowi.

  Na razie Śliwińska nie jest członkiem PO, choć nie wyklucza wstąpienia w szeregi członków partii. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w przyszłym tygodniu zostanie zaprzysiężona w Sejmie.

  12 marca Anna Śliwińska skończyła 54 lata. Jest zamężna, ma córkę Mirosławę. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu, zaś magistra farmacji obroniła na Śląskiej Akademii Medycznej. W swoim rodzinnym mieście prowadziła dotychczas aptekę, jest też wiceprezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach. Działa w Sosnowieckiej Radzie Samorządu Gospodarczego, organizuje akcje społeczne, np. Aptekarze Dzieciom oraz Aptekarze Pacjentom: Leczenie może być tańsze. Jest też zapaloną żeglarką, członkinią klubu Ster.

  Z racji wykształcenia i doświadczenia, Anna Śliwińska w Sejmie zamierza zajmować się problematyką związaną ze służbą zdrowia.

  - Uważam, że w tej dziedzinie będę w stanie najlepiej spożytkować swoją wiedzę i umiejętności - podkreśla Anna Śliwińska.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo