Barcelona - Real Madryt 2:1 [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE, WIDEO] Zobacz, jak padały gole

KG, MIC
Forza Tito - efektowna oprawa kibiców FC Barcelony
Forza Tito - efektowna oprawa kibiców FC Barcelony Facebook
Barcelona pokonuje Real Madryt 2:1. W drugiej połowie Real grał znacznie lepiej niż w pierwszej, jednak to nie wystarczyło na co najmniej remis z Barceloną. Było wiele sytuacji, wiele akcji, wiele kontrowersji rozstrzyganych w obie strony, ale ostatecznie to Katalończycy wygrywają 226. Gran Derbi po bramkach Neymara i Alexisa! Trafienie Jese okazało się tylko honorowe! Barcelona wygrywa z Realem i utrzyma pozycję lidera w La Liga!

Gerardo Martino okazał się zdecydowanie lepszym strategiem od Carlo Ancelottiego. W Gran Derbi debiutowali dziś szkoleniowcy oraz nowe gwiazdy obu zespołów - Gareth Bale i Neymar. To Brazylijczyk może zaliczyć swoje pierwsze El Clasico do udanych.

Neymar świetnie zaczął spotkanie, podobnie jak cały zespół Barcelony. Na nic zdały się pomysły Ancelottiego, który na lewej obronie wystawił Daniela Carvajala, bo i tak ogrywał go tam młody Brazylijczyk. Sergio Ramos w środku pola też nie był zbawieniem dla "Królewskich", a co gorsze mógł zostać ukarany czerwoną kartką.

Największą kontrowersją była jednak sytuacja, w której w polu karnym Javier Mascherano faulował Cristiano Ronaldo. Alberto Undiano Mallenco w tej sytuacji nie gwizdnął i jesteśmy pewni, że ta sytuacja będzie w hiszpańskiej prasie rozbierana na czynniki pierwsze.

Neymar gola strzelił przy odrobinie szczęścia i własnego geniuszu w 19. minucie. Kolejne bramki padały już w końcówce spotkania. Po przerwie Real zagrał dużo lepiej i miał wielką szansę na remis. Tyle, że na poprzeczkę Karima Benzemy po potężnej bombie, odpowiedział Alexis Sanchez, który popisał się przepiękną bramką, lobując po kontrataku Diego Lopeza. W doliczonym czasie gry honorowego gola strzelił dla "Królewskich" Jese, ale Realowi zabrakło czasu na kolejne trafienie.
BARCELONA - REAL MADRYT 1:0 PO 1. POŁOWIE:

Barcelona prowadzi zasłużenie, bowiem Katalończycy przeważali przez znaczną część pojedynku. Po bramce Neymara gola mógł zdobyć jeszcze Messi, ale on nie wykorzystał bardzo dobrej okazji, tak jak w samej końcówce Sami Khedira, który w jedynej bardzo dobrej sytuacji Realu uderzył z kilku metrów wprost w Valdesa. Zobaczymy, jak to będzie po przerwie.

BARCELONA - REAL ZAPOWIEDŹ MECZU:

Nadchodzące El Clasico będzie 167. ligowym spotkaniem Barcelony z Realem. Statystycznie, niewielką przewagę ma Real, z wygranymi 70 spotkaniami. Barcelona wygrywała do tej pory 64 razy. Remis pomiędzy klubami padł 32 razy. W hiszpańskim Primera Division prowadzi Barcelona, która po dziewięciu rundach ma 25 punktów. Real zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma trzy punkty mniej niż Barcelona.

Na Camp Nou wyjdą największe piłkarskie nazwiska. Po raz pierwszy w El Clasico zagra 21-letni Brazylijczyk, Neymar. W drużynie Realu, swoje pierwsze El Clasico również przeżyje, świeżo kupiona gwiazda, najdroższy piłkarz świata Gareth Bale. Łącznie kluby na tych dwóch zawodników wyłożyły latem ok. 150 mln euro.

Na stadionie zagrają najbardziej utalentowani i najdrożsi piłkarze świata. W sobotnim meczu Barcelona Real, prawdopodobnie zagrają również Xavi oraz Puyol. Xavi zagrał już łącznie w 37 klasykach, natomiast Puyol w 32.