Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bawimy się za połowę ceny, bo trwa sezon na Śląskie!

Witold Kożdoń
Kampania promowana jest golfem oraz...
Kampania promowana jest golfem oraz... youtube.pl
Jak zachęcić turystów do odwiedzania województwa śląskiego po sezonie? Pomysłem jest trwająca od początku września nowa kampania "Sezon na Śląskie". Zachęca ona Polaków do krótkich, weekendowych wypadów w nasz region. Do końca listopada za dwudniowy pobyt w jednym z wybranych śląskich hoteli zapłacimy nawet o połowę mniej.

- Tylko w pierwszy weekend trwania akcji odnotowaliśmy sto tysięcy odwiedzin naszej strony internetowej "Sezon na Śląskie". Do dzisiaj zajrzało na nią około 200 tysięcy osób, a z informacji, jakie docierają od właścicieli hoteli, wynika, że liczba gości co tydzień się podwaja - mówi Tomasz Stemplewski, dyrektor Wydziału Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Dodaje, że to największa z dotychczasowych akcji promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego. Nie dość, że obejmuje całe województwo, to jeszcze trwa aż trzy miesiące. A skierowana jest głównie do ludzi młodych i aktywnych, którzy wolny czas spędzają chodząc po górach czy jeżdżąc na rowerze.

"Sezon na Śląskie" to także pierwsza kampania, która nie ma już tylko charakteru wizerunkowego, lecz promuje konkretne usługi i produkty. Wcześniej bowiem Urząd Marszałkowski starał się przekonać mieszkańców Polski do zmiany wyobrażeń na temat Śląska, bowiem jeszcze kilka lat temu Beskidy i Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli regiony, które są najlepiej przygotowane na przyjęcie turystów, Polakom nie kojarzyły się z województwem śląskim. Z kolei aglomeracja katowicka kojarzyła im się głównie z przemysłem. Dlatego powstał nowy produkt turystyczny, czyli Szlak Zabytków Techniki.

- To był strzał w dziesiątkę. Kampania odbiła się w kraju szerokim echem. Za promocję śląskich zabytków techniki Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła nawet Śląską Organizację Turystyczną nagrodą - wspomina Krystyna Papiernik, prezes Śląskiej Izby Turystyki. Dodaje, że teraz przyszedł czas na podobną promocję np. atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest m.in. kampania "Sezon na Śląskie", która proponuje turystom trzy pakiety: jurajski, beskidzki i industrialny. Na jej potrzeby uruchomiona została strona www.sezonnaslaskie.pl, na której turyści znajdą szczegóły promocyjnych ofert.

- Do naszej akcji przyłączyło się ponad 120 hoteli. Wiele z tych obiektów zaproponowało najwyższe, 50-procentowe rabaty. Ich oferta jest ważna do końca listopada, a obejmuje dwa noclegi dla dwóch osób ze śniadaniem. Na gości hotelowych czekają też dodatkowe pakiety promocyjne oferujące bonusy na lokalne atrakcje turystyczne - mówi Stemplewski.
- Bardzo dobry pomysł, który przyniesie wymierne efekty - nie ma wątpliwości Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.

W beskidzkim kurorcie do kampanii "Sezon na Śląskie" przyłączyło się sześć hoteli i pensjonatów. - Żyjemy w takich czasach, że każdy z nas szuka ciekawych, ale i konkurencyjnych ofert. Kolekcjonujemy też karty rabatowe, które umożliwiają otrzymanie bonusów - śmieje się Bugaj. Dodaje jednak, że również Szczyrk organizuje podobne akcje. - Na przykład letni rajd "Szczyrk za free" czy posezonową obniżkę cen karnetów narciarskich - przypomina.

Własną akcję promocyjną przygotowali w ten weekend także wiślanie. Każdy, kto dziś i jutro zjawi się w mieście pod Baranią Górą, będzie mógł liczyć na spore rabaty. Po raz kolejny ponad 70 hoteli, pensjonatów i restauracji obniży bowiem ceny nawet o 50 procent, a wszystko w ramach akcji "Wisła za połowę". - W ten sposób dziękujemy naszym gościom za kończący się sezon letni i zarazem zachęcamy do przyjazdu do nas zimą - mówi Rafał Skurzok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej. Przypomina, że w zeszłym roku akcja "Wisła za połowę" odbyła się dopiero w listopadzie. Tym razem wiślanie nie chcieli ryzykować złej pogody i obniżyli ceny w ostatni weekend września. W efekcie dziś i jutro w beskidzkim kurorcie będzie można nie tylko taniej przenocować czy zjeść obiad, ale też m.in. wybrać się na wycieczkę kolejką beskidzką, wypożyczyć rower, przejechać dżipem, poszaleć w parku linowym.

- Pogoda ma być ładna, więc spodziewamy się wielu gości. Każdy bez problemu znajdzie jednak nocleg, bo takich tłumów jak na Tygodniu Kultury Beskidzkiej, na pewno nie będzie - żartuje Krzysztof Kaczorowski, podinspektor Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Wiśle. Dodaje, że akcji "Wisła za połowę" towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. na placu Bogumiła Hoffa zorganizowane zostaną warsztaty twórczości ludowej, będą koncerty, a w niedzielę odsłonięta zostanie tablica olimpijczyka Jana Kawuloka w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu.

Nasz region kryje atrakcje europejskiego formatu

Na gości, którzy jesienią skuszą się na spędzenie weekendu w naszym regionie, czekają nie tylko tanie hotele. Województwo śląskie obfituje bowiem w atrakcje europejskiego formatu.

Perłą architektury jest m.in. wspaniały zespół pałacowo-parkowy książąt pszczyń-skich w Pszczynie. Barokowy pałac otacza rozległy park krajobrazowy w stylu angielskim. W części parku zwanej "Zwierzyńcem" znajduje się zaś jedyna w Polsce Pokazowa Zagroda Żubrów.

Każdy turysta musi też zobaczyć klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Kaplica z cudownym obrazem Czarnej Madonny to święte miejsce katolików z całego świata. Dla zwiedzających udostępnione są: skarbiec, arsenał, muzeum 600-lecia i bastion św. Rocha.

Żelaznym punktem wycieczek jest również Muzeum Browaru Żywieckiego. Trasa turystyczna prowadzi przez 18 pomieszczeń, ukazując proces produkcji piwa i ponad 150-letnią historię słynnego browaru.

Co sądzisz o atrakcjach w ramach akcji "Sezon na Śląskie"? Ciekawe czy takie sobie? Napisz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!