Właśnie ruszyła akcja „Bezdomniaki proszą o gryzaki”, czyli internetowa zbiórka piłek, zabawek, gryzaków, drapaków i innych akcesoriów niezbędnych dla zwierząt mieszkających w schronisku. Akcja odbywa się w kilkudziesięciu schroniskach w Polsce, a my możemy pomóc nie wychodząc z domu.

Nie tylko ludzie potrzebują zabawy, zwierzęta też, również te ze schroniska, a może zwłaszcza one. Czteronogi ze schronisk, często z przykrą przeszłością, czekają na nowy dom. Możemy umilić im czas oczekiwania na adopcję zapewniając im zabawki. Dla zwierząt mieszkających w schronisku zabawa to nie tylko zabawa, to również nauka, która pozwala im zainteresować sobą potencjalnego przyszłego pana.

Wielu z nas sądzi, że zwierzęta w schronisku najbardziej potrzebują karmy, legowisk i lekarstw, a zabawki, czy piłki to już zachcianki, coś z niskim priorytetem. Opiekunowie ze schronisk zwracają uwagę, że jest wręcz przeciwnie- zabawki są niezbędne. Pomagają one rozładować stres u czworonogów, którego w bezdomnym życiu na pewno im nie brakuje.

Zabawa pozwala również zwierzętom na prawidłowy rozwój oraz kształtować odpowiednie zachowania wobec człowieka. Nie każdy z nas ma czas i siłę aby wyprowadzać schroniskowe czworonogi, dlatego powstała akcja, gdzie każdy może się przyłączyć i to bez wychodzenia z domu. Możemy po prostu kupić zabawki za pomocą platformy internetowej, a opiekunowie w schronisku przekażą je zwierzętom.

Jak pomóc? To proste, wystarczy wejść na internetową platformę www.dlaschroniska.pl, na górze strony znajdziemy baner akcji „Bezdomniaki proszą o gryzaki”. Tam możemy wybrać województwo, miasto, a nawet organizację, którą chcemy wesprzeć.

Tu wybierasz schronisko:

W naszym województwie zgłoszonych do akcji zostały 4 fundacje i schronisko.

Po wybraniu ośrodka, możemy zdecydować którego zwierzaka chcemy wesprzeć i co chcemy mu kupić. Jeżeli mamy problem z wyborem ośrodka, czy zwierzaka możemy również kupić wirtualna cegiełkę, z której dochód zostanie przekazany na schroniska biorące udział w akcji.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień