300 PLUS: WNIOSEK DO POBRANIA I WYDRUKOWANIA ONLINE
Program 300 Plus, to program premiera Mateusza Morawieckiego. Każdy rodzić otrzyma 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną. Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do ukończenia 20. roku życia i ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są zasady programu 300 plus: wyprawka - 300 złotych dla ucznia? Kiedy można spodziewać się pierwszych przelewów? Jak złożyć wniosek online? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale. Ta kwota ma pomóc w dobrym starcie młodzieży i dzieciom uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
CZYTAJCIE KONIECZNIE
WYPRAWKA SZKOLNA 300 PLUS MA BYĆ GWARANTOWANA USTAWĄ
Jak dostać 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną
Druki wniosków 300 plus są dostępne poniżej.
Pospiesz się ze złożeniem wniosku. Tylko wtedy dostaniesz pieniądze na wyprawkę szkolną dla każdego swojego dziecka.
Z czym można mieć problem, wypełniając rubryki?
Punkt 1. Dane osoby ubiegającej się – wypełnia rodzic albo prawny opiekun. Może wypełnić nawet samo dziecko, jeśli ukończyło 18 rok życia (wniosek obowiązuje na dzieci do 20 roku życia)
Punkt 3. WYPEŁNIJ PONIŻSZE OŚWIADCZENIE (OŚWIADCZENIE DOTYCZY TYLKO DZIECI W WIEKU OD 6 DO 9 LAT) - Wniosek nie obowiązuje na dzieci przedszkolne. To jest dodane pro forma, nie trzeba wypełniać boksów na dole.
Wnioski można składać w formie papierowej lub w formie elektronicznej.
Kliknij poniżej w zdjęcie i ściągnij wniosek do wydrukowania
Wniosek 300 plus do wypełnienia
300 złotych na wyprawkę dla ucznia to forma nowego wsparcia dla rodzin "Dobry Start". Przygotowania do nowego roku szkolnego niosą za sobą szereg wydatków. Premier Mateusz Morawiecki już w czerwcu na konwencji PiS zapowiedział, iż nowy program ma pomóc w dobrym starcie wszystkim uczniom, oto najważniejsze zasady jakie pojawiły się na temat nowego programu.
Wniosek 300 Plus
- ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia
- środki będą przysługiwały wszystkim rodzicom, bez dodatkowych kryteriów
- świadczenie wypłacane jednorazowo raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego
Wszystko o 500 plus: Jak otrzymać, komu się należy, gdzie złożyć wniosek
Program "Dobry Start" w Śląskiem: 500 tys. uczniów dostanie po 300 zł
Z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wynika, że kontrola nad wydawaniem środków z przyznanego świadczenia nie będzie prowadzona.
- Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim. - mówił premier.
300 złotych na wyprawkę dla ucznia. Kiedy pierwsze wypłaty?
300 PLUS TERMINY + ZASADY. KIEDY ZŁOŻYĆ WNIOSEK ONLINE?
Wnioski będzie można składać online - już od 1 lipca - przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.
- Jeśli rodzic pośpieszy się i złoży wniosek już w lipcu lub sierpniu, otrzyma świadczenie do 30 września - zapewnia Urszula Bauer. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
300 PLUS: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK ONLINE?
Wniosek 300 plus online można złożyć za pośrednictwem rządowej platformy "Empatia" - www.empatia.mrpips.gov.pl. W wypełnieniu wniosku pomoże kreator na stronie. Ale, żeby złożyć wniosek 300 plus (Dobry Start) należy założyć konto na portalu „Empatia” przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.
Jak założyć profil zaufany?
Pierwszym sposobem jest skorzystanie z bankowości elektronicznej. Wystarczy wówczas zalogować się na stronie swojego banku i w zakładce formularzy poszukać odpowiedniego wniosku Dobry Start.
Można również wykorzystać certyfikat zaufany, taki jaki wykorzystujemy podczas rozliczania się przez internet z urzędem skarbowym.
- Kliknij Zarejestruj się.
- Kliknij w odnośnik Chcę logować się certyfikatem kwalifikowanym.
- Wypełnij formularz.
- Kliknij Zarejestruj się.
- Wyświetli się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Wpisz kod.
- Wyświetli się kolejny komunikat z prośbą o wykonanie trzech kroków. Jeśli je wykonasz — kliknij Potwierdź wykonanie kroków. W ten sposób założysz profil zaufany.
USŁUGA JEST BEZPŁATNA
POBIERZ WNIOSEK DO WYDRUKOWANIA
300 PLUS: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK DOBRY STARTY PRZEZ INTERNET
Jeżeli masz już konto na „Empatii” to zaloguj się, a następnie:
- Na stronie głównej wybierz rodzaj wniosku „Dobry start”.
- Przygotuj potrzebne informacje (adres e-mail, numery PESEL swój i dzieci, adresy szkół, numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie)
- Wpisz nazwę miejscowości, w której znajduje się urząd/instytucja, do której chcesz złożyć wniosek.
- Wybierz z listy właściwą dla siebie instytucję/urząd, do której wniosek zostanie złożony. Ważnie: musi to być urząd właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania, (a nie zameldowania), od tego bowiem zależy czy Twój wniosek trafi do właściwego urzędu.
- Wpisz lub wybierz wszystkie niezbędne informacje
- Przejdź do zakładki „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „SZCZEGÓŁY/WYŚLIJ”.
- Sprawdź, czy na wskazany we wniosku adres mailowy otrzymałeś Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia (UPO).
- Na swój adres e-mail dostaniesz powiadomienie, że masz nową wiadomość w portalu „Emp@tia”.
Uwaga: wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej, dlatego rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ
Tragiczny karambol na S1 w Jaworznie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?