MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biała Niedziela: dzień zdrowia i edukacji w Centrum Medycznym Pro Femina

Norbert Palusiński
Norbert Palusiński
24 marca mieszkańcy Będzina mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie zdrowotnej - Białej Niedzieli, zorganizowanej w Centrum Medycznym Pro Femina. Inicjatorkami akcji były Halina Czapla, Anna Piotrowska oraz Aldona Węgrzynowicz. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony okolicznych mieszkańców, którzy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji oraz podstawowych badań przeprowadzanych przez zespół lekarzy.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:30 i trwało do 12:30. Mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji. Kardiolog, neurolog oraz internista udzielali porad i przeprowadzali podstawowe badania, służąc wsparciem dla tych, którzy chcieli zadbać o swoje zdrowie.

- Cieszymy się, że tak wiele pań odpowiedziało na nasz apel. Wspólnie z Centrum Medycznym Pro Femina przygotowaliśmy szereg badań oraz wykład, aby promować świadomość zdrowotną i zmienić sposób myślenia o profilaktyce - mówiła Aldona Węgrzynowicz, jedna z inicjatorek wydarzenia oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Jednym z głównych punktów programu był wykład pt. "Starość (nie)radość", który poprowadziła Katarzyna Grolik - doświadczony pedagog, logopeda oraz mediator sądowy. W trakcie swojego wystąpienia poruszyła temat "Srebrnego Wieku", omawiając kwestie związane z starzeniem się.

- Starość to nie tylko wiek, to sposób myślenia. Dbając o siebie, dbamy o jakość życia - takie było przesłanie wykładu. Inicjatywy jak ta są bardzo potrzebne dla pokolenia "silversów" oraz wcześniej urodzonych. Dzięki takim spotkaniom seniorzy mają dostęp do informacji i wsparcia, które jest często ograniczone. Radość życia nie kończy się na pewnym wieku, ważne jest, aby pozostać aktywnym i świadomym. Nie zostawajcie w domach, szukajcie aktywności - to klucz do zdrowia fizycznego i psychicznego - podkreślała Katarzyna Grolik.

Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość umówienia się na bezpłatne badanie USG piersi, co było niezwykle istotnym elementem działań profilaktycznych podczas tego wydarzenia.

Biała Niedziela w Centrum Medycznym Pro Femina okazała się nie tylko doskonałą okazją do skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich, ale również wyjątkową szansą na edukację zdrowotną i podniesienie świadomości mieszkańców na temat ważności dbania o swoje zdrowie. Dzięki zaangażowaniu inicjatorek akcji oraz zaufaniu, jakim obdarzyli mieszkańcy, wydarzenie to z pewnością przyczyniło się do poprawy stanu zdrowia lokalnej społeczności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo