MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydenci wybrani! Jak głosowali mieszkańcy województwa śląskiego? Sprawdźcie kto będzie pełnił funkcję w kolejnej kadencji

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Profile społecznościowe
Wybory nie tylko kształtują przyszłość regionu, ale mają również wpływ na życie jego mieszkańców. Mieszkańcy województwa śląskiego podjęli decyzje, wybierając prezydentów miast na kolejną kadencję. Oficjalne wyniki głosowania są już znane. Zebraliśmy wszystkie sylwetki, sprawdźmy kto będzie pełnił kluczowe funkcje w samorządzie i jakby były ostateczne wyniki głosowań.

Za nami wybory samorządowe 2024. To wydarzenie, które odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu lokalnych społeczności oraz determinuje ich rozwój na najbliższe lata. Mieszkańcy regionu mieli okazję wybrać radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Nazwiska radnych do Sejmiku Wojewódzkiego, Rad Powiatu, Rad Gmin, Miast i Miejskich poznaliśmy w pierwszej turze głosowania, jednak nie we wszystkich miastach w pierwszej turze udało się wybrać wójtów, burmistrzów i prezydentów, stąd konieczność przeprowadzenia ponownego głosowania, tym razem między dwoma kandydatami, którzy otrzymali największą ilość głosów.

Zebraliśmy sylwetki wybranych przez mieszkańców województwa śląskiego prezydentów. Zobaczcie kto obejmie kadencje na kolejne lata i jak głosowali mieszkańcy miast.

Prezydenci wybrani! Tak głosowali mieszkańcy województwa śląskiego

Prezydenci miast w województwie śląskim

W wyniku niedawnych wyborów samorządowych w województwie śląskim, obserwowaliśmy zróżnicowane scenariusze w poszczególnych miastach. W niektórych z nich, prezydenci zostali wybrani już w pierwszej turze głosowania, co świadczy o zaufaniu i poparciu, jakim cieszą się wśród mieszkańców. Jednakże, w niektórych przypadkach, sytuacja była bardziej złożona, a konieczna okazała się dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. Co ciekawe, w niektórych miastach obecni prezydenci, z powodzeniem ubiegający się o reelekcję, zdobyli wystarczające poparcie, aby kontynuować swoją pracę na kolejną kadencję. Z kolei w innych miastach, wyborcy postawili na całkowicie nowe twarze, które będą kierować ich miastami w najbliższych latach. To zróżnicowanie wyników wyborów podkreśla różnorodność preferencji i oczekiwań mieszkańców regionu.

W galerii zebraliśmy wszystkich prezydentów miast w województwie śląskim. Sprawdźcie, kto, gdzie i z jakim wynikiem zasiądzie na fotelu prezydenta miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera