"Bida z Nędzą" zespołu Revolucja. Rock wciąż żyje

  "Bida z Nędzą" zespołu Revolucja. Rock wciąż żyje

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Okładka autorstwa Jacka Dewódzkiego
  1/4
  przejdź do galerii

  Okładka autorstwa Jacka Dewódzkiego

  Toruńska wytwórnia płytowa HRPP Records nie zwalnia tempa. Wkrótce na rynku pojawi się najnowsza płyta zespołu Revolucja "Bida z Nędzą". Liderem grupy jest Jacek Dewódzki, były wokalista "Dżemu".
  Od wielu lat miałem problem z Jackiem Dewódzkim. Pod koniec XX regularnie jeździłem na Blues Meetingi do toruńskiej Od Nowy, gwiazdą tych spotkań trzy razy z rzędu był Dżem, którego wokalistą w tym czasie był właśnie Dewódzki. Bronił się tylko pierwszy z tych występów, każdy kolejny był tylko gorszy. Dewódzki wydawał się być wokalistą poza zespołem, bez charyzmy, facetem, który źle czuje się na scenie a może źle czuje się wśród muzyków z którymi przyszło mu grać.
  Wkrótce nie było go już w Dżemie a jego miejsce zajął Maciej Balcar. Dewódzki zniknął z szerokiego obiegu. Owszem, robił to i owo, grał tu i ówdzie, odbierany był jednak jako „były wokalista Dżemu”. Ten sposób odbioru towarzyszył także mi. Do czasu aż nie miałem okazji przesłuchać najnowszej płyty zespołu Revolucja wydanej przez toruńską wytwórnię HRPP Records.

  "Bida z Nędzą" to trzeci studyjny album grupy, będący swoistym porównaniem oraz zbiorem utworów z poprzednich dwóch albumów studyjnych grupy, są tutaj także cztery nowe kawałki. Podszedłem do niej z pewną nieśmiałością, jednak tę nieśmiałość szybko odrzuciłem. Płyta wciąga i czaruje gitarowym brzmieniem. Tam, gdzie musi być głośniej jest głośniej, tam gdzie potrzeba chwili wytchnienia jest oddech. - Niektórzy mówią, że rocka już nie ma – powiedział kiedyś dziennikarz radiowej Trójki Piotr Baron. Przypadek „Revolucji” pokazuje, że jest i ma się całkiem nieźle a Dewódzki z kolegami z zespołu tworzy jego przyszłość. Zresztą, jak sam mówi najnowsza płyta to numery z przeszłości, teraźniejszości i trochę może przyszłości. - Na tej płycie nie kończymy, a właściwie zaczynamy nową erę. I chcę wierzyć razem z nim, że ta era będzie naprawdę dobra.

  Obecny skład zespołu: Jacek Dewódzki – wokal, bas
  Bartosz Wójcik – gitara
  Michał Dewódzki – gitara
  Krzysztof Żurek - perkusja

  Premiera płyty będzie miała miejsce 29 sierpnia w „Pameli”, tam też będzie można kupić „Bidę z Nędzą” zanim jeszcze trafi do sklepów. Podczas koncertu w „Pameli” wystąpi też Vargas Blues Band. Lider zespołu Javier Vargas grał m.in. z Carlosem Santaną. Wydarzenie poprzedzą warsztaty gitarowe zorganizowane w ramach programu Campus Hrp Pamela, które poprowadzą: Krzysztof "pARTyzant" Toczko oraz Javier Vargas. Koncert rozpocznie się o godzinie 19., zaś warsztaty gitarowe o 17. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo