Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice: Gol w doliczonym czasie gry dał awans drużynie Vukovicia

Piłkarze Piasta pokonali w Niecieczy Bruk-Bet
Piłkarze Piasta pokonali w Niecieczy Bruk-Bet PiastGliwiceSA/Twitter
W rozegranym 31 października meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Piastem Gliwice 0:1. Gola na wagę awansu w doliczonym czasie gry strzelił Michael Ameyaw. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovica awansowali do kolejnej rundy PP, która odbędzie się jeszcze w tym roku.

Piast w PKO Ekstraklasie uchodzi za króla remisów. W lidze aż dziewięć spotkań na 13 rozegranych kolejek przez gliwiczan kolejek kończyło się podziałem punktów, więc w Fortuna Pucharze Polski właściwie w ciemno można było obstawiać remis w Niecieczy.

Przez 90 minut faktycznie nie udało się rozstrzygnąć losów rywalizacji z Bruk-Betem, bio nie padła w nich żadna bramka. W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia zadali jednak gospodarzom decydujący cios.

Gola na wagę awansu do 1/8 finału PP w czwartej dodatkowej minucie zdobył Michael Ameyaw, który wszedł na boisko w II połowie. Napastnik gliwiczan z bliska wpakował piłkę do siatki. Warto przypomnieć, że ten sam zawodnik zdobył bramkę w ostatnim ligowym pojedynku gliwiczan z Wartą Poznań.

Piast zagrał w Niecieczy w eksperymentalnym składzie. Trener Vuković dał odpocząć m.in. bramkarzowi Frantiskowi Plachowi i kapitanowi drużyny Jakubowi Czerwińskiemu, a Grzegorz Tomasiewicz i wspomniany wczesniej Ameyaw pojawili się na muirawie po przerwie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka 0:1 Michael Ameyaw (90+4)