MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa 94 mieszkań w Sosnowcu. Symboliczna łopata wbita w ziemię przy Hubala-Dobrzańskiego. Już ruszają prace budowlane

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Symboliczna łopata wbita w ziemię. W Sosnowcu przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego ruszają pracę nad budową 94 nowych mieszkań. Inwestycja jest efektem współpracy Miasta ze spółką SIM Zagłębie. Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Budowlane Modular Sp. z o.o. z Żywca ma 12 miesięcy na zakończenie inwestycji.

W listopadzie 2023 roku władze Sosnowca zapowiedziały powstanie nowych 94 mieszkań. W piątek, 19 kwietnia nastąpiło symboliczne wbicie łopat.

94 nowe mieszkania w Sosnowcu

Przy ul. Hubala-Dobrzańskiego w Klimontowie powstaną nowe mieszkania. Projekt zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych i utworzenie w sumie 94 lokali mieszkalnych. Do budowy planuje się wykorzystanie materiałów prefabrykowanych, zapewniających mniejsze zużycie energii oraz ograniczenie kosztów wytwarzania i eksploatacji. Zainstalowane zostaną również odnawialne źródła energii w postaci paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i najnowszych technologii termoizolacji budynku. W obu budynkach znajdzie się wózkownia/rowerownia, a także komórki lokatorskie dla każdego mieszkania.

Szukaliśmy dobrego miejsca do mieszkania i myślę, że akurat to spokojnie miejsce w zielonej części Sosnowca będzie zachęcało Sosnowiczan, żeby w mieście pozostać a przyjezdnych zachęcić, żeby wybrać nasze miasto do życia — mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta Sosnowca.

Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Budowlane Modular Sp. z o.o. z Żywca podpisało już umowę i od tego czasu będzie miało 12 miesięcy na zakończenie inwestycji. Mieszkania (o powierzchni od 43 do 85 m²) będą wykończone „pod klucz”. Na terenie inwestycji rozlokowanych zostanie także 115 miejsc parkingowych oraz plac zabaw dla dzieci.

SIM Zagłębie zrealizuje budowę około 1100 mieszkań

Inwestycja jest efektem współpracy miasta ze spółką SIM Zagłębie. To jeden z 30 tego typu podmiotów z terenu całego kraju, realizujących rządowy program budownictwa mieszkaniowego. Spółka współpracuje już z takimi gminami jak: Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Chrzanów, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice, Psary, Poręba oraz Libiąż.

Po Czeladzi, Wojkowicach oraz Ogrodzieńcu to jest czwarta inwestycja, z którą ruszamy — mówi Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie — Łącznie zaplanowanych mamy około 1100 mieszkań, a na ten moment w trakcie budowy jest ich około 200 — dodawał prezes.

Po 15 latach mieszkania mogą zostać wykupione na własność

Formuła SIM przewiduje możliwość dojścia do własności mieszkania po min.15 latach najmu oraz po wpłacie partycypacji. Osoby zainteresowane najmem muszą spełniać kryteria ustawowe (tj. nie posiadać tytułu prawnego do nieruchomości położonej na terenie Sosnowca oraz mieścić się w kryterium dochodowym wynikającym z art. 7a ustawy o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych). Dodatkowe kryteria premiujące zostały określone w uchwale Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Chcielibyśmy, aby każdy, nieważne, jakie ma możliwości finansowe, mógł znaleźć dla siebie rozwiązanie. Dlatego realizujemy różne tego typu projekty w mieście — tłumaczył Arkadiusz Chęciński.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera