Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cambridge University Press wybrało gliwicką firmę informatyczną Future Processing jako partnera. Efektem m.in. e-biblioteka dla naukowców

OPRAC.:
Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Michał Sztanga, CEO Future Processing i Mark Maddocks z Cambridge University Press.
Michał Sztanga, CEO Future Processing i Mark Maddocks z Cambridge University Press.
Cambridge University Press (CUP) wiodąca światowa instytucja badawcza i edukacyjna - wydawnictwo akademickie Uniwersytetu Cambridge - wybrało polską firmę Future Processing, z siedzibą w Gliwicach, jako partnera w zakresie zwiększania możliwości uniwersyteckiego zespołu technologicznego.

Cambridge University Press (CUP) nawiązało współpracę z gliwicką firmę Future Processing.

– To nobilitacja, że tak szacowny podmiot, jako pierwszego partnera w obszarze outsourcingu IT z krajów naszego regionu Europy wybrał Future Processing. Unikalna filozofia współpracy z klientami - Future Processing Way, którą rozwinęliśmy w ciągu ostatnich 20 lat, po raz kolejny przynosi pozytywny efekt. O wyborze naszej firmy zdecydowały bowiem w głównej mierze jakość oferowanych usług i dopasowanie kulturowe, choć nie bez znaczenia pozostawał także aspekt konkurencyjności – komentuje współpracę Michał Sztanga, CEO FP

Cambridge University Press to najstarsze nieprzerwanie działające wydawnictwo na świecie

Cambridge University Press to wydawnictwo akademickie Uniwersytetu Cambridge, jednej z czołowych na świecie instytucji badawczych i edukacyjnych. Jest najstarszym nieprzerwanie działającym wydawnictwem na świecie. Jego misją jest jak najszersze udostępnianie wiedzy w skali całego świata. Każdego roku publikuje ponad 2,5 tys. książek, które dystrybuowane są w ponad 200 krajach. Z kolei Cambridge Journals wydaje ponad 250 recenzowanych czasopism naukowych z różnych dyscyplin. Wiele z tych wydawnictw to wiodące publikacje akademickie w swoich dziedzinach naukowych. Zasoby Cambridge University Press tworzą jeden z najcenniejszych i najbardziej wszechstronnych zbiorów naukowych, dostępnych dla odbiorców z całego świata.

Nie przeocz

Jednym z głównych celów przyświecających działalności Wydawnictwa jest pomoc naukowcom z całego świata w wykorzystywaniu ich badawczego potencjału. Aby sprostać zmieniającym się potrzebom odbiorców, Cambridge University Press inwestuje w rozwój produktów i usług cyfrowych oraz w nowe, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i badawcze.

Zaczęło się od rozszerzenia możliwości Cambridge Core, „e-biblioteki dla naukowców”

W ciągu roku (współpraca trwa od stycznia 2020) dedykowany zespół inżynierów Future Processing zwiększył się z 6 do 15 osób, co wynikało z systematycznego zwiększania ich zaangażowanie w kolejne projekty.

Eksperci FP, w tym Lead Software Engineers, współodpowiedzialni za techniczną architekturę rozwiązań, są członkami zespołów tworzących aplikacje CUP.

Współpraca z działającym nieprzerwanie od 1534 roku angielskim wydawnictwem rozpoczęła się od rozszerzenia możliwości Cambridge Core, „e-biblioteki dla naukowców” umożliwiającej publikowanie książek i czasopism wydawanych przez CUP.

Zespół inżynierów nadal wspiera i rozwija procesy w ramach platformy, a także pomaga w jej kodowaniu. Wspólnym celem jest zapewnienie pełnej responsywności, stabilności i intuicyjności narzędzia oraz jak największego komfortu jego użytkowników.

Zobacz koniecznie

Kolejnym obszarem współpracy jest uruchomiona niedawno przez CUP platforma Cambridge Open Engage. To narzędzie zapewniające naukowcom przestrzeń do publikowania materiałów (open content) dotyczących badań znajdujących się na wczesnym etapie realizacji.

Przy jej opracowaniu Cambridge University Press współpracowało z wyspecjalizowanym w zakresie rozwoju oprogramowania zespołem doradców Future Processing, a także konsultowało projekt z naukowcami. W efekcie otrzymano produkt rozszerzający technologię stojącą za Cambridge Core w odniesieniu do publikowania wyników badań naukowych w ich wczesnej fazie. Charakterystyczny dla platformy jest fakt, że cała jej zawartość jest otwarta. Umieszczanie materiałów i zapoznawanie się ze znajdującymi się na niej treściami jest bezpłatne zarówno dla autora, jak i czytelników.

- Praca ekspertów Future Processing ma przynieść efekt w postaci zwiększenia możliwości platform, m.in. szybkości i precyzji podawania wyników wyszukiwania, co jest związane z celami jakie wyznaczył Cambridge University Press. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu oprogramowania, pomagamy naszemu partnerowi osiągnąć te cele - wyjaśnia Marek Kowalczuk, Client Engagement Manager Future Processing

Future Processing (w skrócie FP) to gliwickie przedsiębiorstwo informatyczne wytwarzające specjalistyczne oprogramowanie komputerowe na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Firma została założona w 2000 r. przez Jarosława Czaję. Obecnie FP zatrudnia ponad 800 osób, a biura firmy – kompleks FPark który oprócz biur i sal konferencyjnych mieści bibliotekę, przedszkole, restaurację, spa i klub fitness - zlokalizowane są w Gliwicach. Sukces biznesowy FP, to w dużej mierze zasługa unikalnej filozofii firmy, której kwintesencja zamyka się w słowach: „Great software…because we put people first”. Spółka 5-krotnie uzyskany tytuł „Najlepsi twórcy oprogramowania” w Polsce w rankingu specjalistycznego serwisu Clutch.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera