Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1. Mocne słowa trenera Cecherza

TOK
Trener Przemysław Cecherz ma coraz trudniejszą sytuację w GKS Tychy. `
Trener Przemysław Cecherz ma coraz trudniejszą sytuację w GKS Tychy. ` Andrzej Banas
W pierwszym meczu 14. kolejki pierwszej ligi Chrobry Głogów pokonał GKS Tychy 2:1 (2:0). Trener tyszan Przemysław Cecherz skrytykował swój zespół za postawę w I połowie.

Drużyna trenera Przemysława Cecherza przegrała bardzo ważny mecz i coraz bardziej grzęźnie w dolnej części tabeli. Głogowia-nie mają teraz 17 punktów, a GKS ciągle ma ich na koncie 12.

Mecz został ustawiony przez szybko strzeloną bramkę dla Chrobrego. Piotra Misztala pokonał w czwartej minucie Michał Ilków-Gołąb, który wykorzystał podanie Łukasza Szczepaniaka.

W 32. minucie szczęście dopisało GKS-wi – po strzale Karola Danielaka piłka trafiła w jeden słupek, a po uderzeniu Szczepa-niaka – w drugi! Szybko jednak fart się skończył. Sędzia podyktował rzut karny za faul Mateusza Bukowca. Do piłki podszedł Damian Piotrowski. Strzałem z „wapna” nie pokonał Misztala. Wobec dobitki bramkarz gości był już bezradny.
Nadzieję na uratowanie remisu dał tyszanom wprowadzony w drugiej połowie Paweł Smółka, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Wodeckiego. Wynik już nie uległ zmianie.

– Powiem krótko: trudno jest wygrać jeżeli w bardzo ważnym meczu, o sześć punktów dla obu drużyn, wychodzi się na pierwszą połowę tak, jak się wychodzi. Na stojąco, bez agresji, bez podjęcia walki. W tych elementach Chrobry przewyższał nas wtedy bezapelacyjnie. Mógł prowadzić wyżej. Dopiero w drugiej połowie mój zespół zaczął coś grać. Zaczęły się tworzyć akcje, był odbiór piłki, ale pomimo szybko strzelonej bramki na 2:1 nie potrafiliśmy zdobyć drugiej. Jeśli tak będzie się wychodziło na taki mecz to trudno myśleć o dobrym wyniku - powiedział trener GKS-u Przemysław Cecherz, cytowany przez oficjalną stronę Chrobrego.

Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1 (2:0)

1:0 Michał Ilków-Gołąb (4), 2:0 Damian Piotrowski (35), 2:1 Paweł Smółka (61-głową)

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec - Danielak (90. Ziemniak), Szałek (81. Ulatowski), Hałambiec, Piotrowski (74. Ałdaś), Kościelniak - Szczepaniak.

GKS: Misztal - Grzybek, Kożans (79. Mączyński), Otręba, Radzewicz - Szczęsny, Dymowski (56. Smółka), Bocian, Bukowiec (41. Rutkowski), Wodecki - Kowalczyk.

Żółte kartki: Hałambiec, Michalec - Mączyński, Radzewicz.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 1.500