Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 1:0. Ostatni strzał trafił Niebieskich... [RELACJA]

MB
Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w Głogowie i spędzą zimę na ostatnim miejscu w tabeli Nice I ligi. Co gorsza - ich strata do bezpiecznej lokaty jest identyczna jak ta, z którą zaczynali sezon, czyli pięciopunktowa, a może być jeszcze większa.

W 94 minucie meczu w Głogowie piłkarze Chrobrego znaleźli się z piłką w polu karnym Ruchu. Oddali kilka strzałów, z których ostatni znalazł drogę do siatki. Niebiescy załamani padli na murawę, a gospodarze eksplodowali radością. W ten sposób zakończył się ostatni w tym roku ligowy mecz chorzowian, którzy przez całą rundę zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Ogłoszona niedawno przez zarząd klubu premia za awans do Ekstraklasy ma szansę zostać uznaną najbardziej absurdalną decyzją w polskiej piłce 2017.

Chorzowianie meczu z Chrobrym wcale nie musieli przegrać. Wypracowali sobie kilka okazji do zdobycia goli, ale fatalnie je marnowali. Jak chociażby Miłosz Przybecki, który w 41 minucie nie trafił z pięciu metrów między słupki. Z drugiej jednak strony Mikołaj Bankow kilkakrotnie ratował gości broniąc w niemal beznadziejnych sytuacjach, a raz wyręczył go słupek. Gdy 2w 90 minucie Damian Kowalczyk spudłował niemal z pola bramkowego wydawało się, że Ruchowi już nic złego stać się nie może. A jednak cztery minuty później nastąpiła katastrofa.

Ruch w Głogowie zagrał bez pauzującego za kartki Macieja Urbańczyka - kapitańską opaskę przejął Miłosz Przybecki. Zespół odczuł też nieobecność kontuzjowanego Macieja Urbańczyka.

Piłkarski sezon dobiegł więc końca, ale nie oznacza to w Chorzowie chwili spokoju. W czwartek 30 listopada w głosowaniu wierzycieli zapadną kluczowe dla losów klubu decyzje. W najczarniejszym scenariuszu Ruch będzie musiał ogłosić upadłość i wycofać zespół z rozgrywek. Bardzo złe sygnały napływają też w kontekście Niebieskich z Komisji Licencyjnej...

Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)