COP24 w Katowicach: Zainaugurowano COP Innovation Day z udziałem minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz oraz wiceministrem środowiska Sławomirem Mazurkiem.

Minister Jadwiga Emilewicz podkreślała, że jednym z tematów horyzontalnych, którymi zajmuje się Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, jest problem jakości powietrza.

Zobaczcie zdjęcia:
Zobacz galerię

- To w tej chwili problem ogólnopolski. Nikt nie kwestionuje tego, jako jednej z najpoważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia - mówiła minister Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że poprawa jakości powietrza w naszym kraju wiąże się z ciężką i żmudną pracą. Efekty nie będą widoczne szybko, ale...

- Nie oszukujemy, że problem jakości powietrza rozwiążemy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Efekty podejmowanych działań będą widoczne w ciągu dekady - podkreślała minister Emilewicz.

Głos zabrał również wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Podkreślał, że musimy uwolnić potencjał rynku recyklingu w Polsce.

- W ostatnim czasie bardzo mocno postawiliśmy w Europie również na strategię dotyczącą plastiku. Jest to obszar zaliczany do tych, które mają bardzo duży wpływ na emisyjność. Będziemy chcieli działać w kierunku redukowania ilości plastiku w przestrzeni. Temu służy jednak także wykorzystanie surowców wtórnych - powiedział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska