Copa America 2015: Argentyna – Urugwaj 1:0 Albicelestes lepsi w hicie

Andrzej Czekaj
W hitowym starciu grupy B chilijskiego turnieju Argentyna pokonała obrońców tytułu – Urugwaj 1:0. Dla podopiecznych Gerardo Martino było to pierwsze zwycięstwo na tym turnieju, z kolei Urugwaj zanotował pierwszą porażkę.

Oba zespoły miały na ten mecz swoje cele do zrealizowania. Argentyńczycy niespodziewanie zremisowali z Paragwajem, mimo, że prowadzili w tym meczu już 2:0. Pogoń Paragwajczyków przyniosła efekt pozbawiając Argentynę niemal pewnego kompletu punktów. Problemy w swoim meczu mieli też Urugwajczycy, którzy nie mogli sforsować dobrze dysponowanej obrony Jamajczyków. Ostatecznie „Ursusi” zapisali na swoim koncie trzy punkty, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Bezpośrednie starcie Argentyny z Urugwajem w miejscowości La Serena miało, więc wielką wagę. W pierwszej połowie kibice byli świadkami wyrównanego spotkania. Oba zespoły kreowały sytuacje, z których mogły paść gole. Najlepszą w drużynie argentyńskiej zmarnował Sergio Aguero, kiedy w 25. minucie jego uderzenie głową zdołał wybronić urugwajski bramkarz. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

To co nie udało sie napastnikowi Manchesteru City w pierwszej połowie powiodło się w drugiej. W 55. minucie Pablo Zabaleta dośrodkował w pole karne do wbiegającego Aguero, a napastnikowi Albicelestes nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Po stracie gola Urugwaj ruszył do odrabiania strat, ale nieskuteczni byli między innymi Diego Rolan i Abel Hernandez. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia mieli też Argentyńczycy, ale strzał Lionela Messiego pewnie obronił Fernando Muslera.

Wynik nie uległ już zmianie i to Argentyńczycy dopisali sobie pierwszy komplet punktów na tym turnieju.