Cross Świętojański w Pogórzu już za nami, pogoda dopisała a trasa była bardzo zróżnicowana ZDJĘCIA

Andrzej Drobik
Zaktualizowano
Cross Świętojański w Podgórzu fot. Andrzej Drobik
To była już 31. edycja Krossu Świętojańskiego w Pogórzu. Po raz kolejny trasa okazała się bardzo zróżnicowana, a biegacze bardzo licznie stawili się na starcie. Oprócz głównego biegu w sobotę w Pogórzu odbył się też bieg nordic walking. Czołowe miejsca w biegu zdobyli biegacze z Ukrainy.

W sobotę, 22 czerwca odbyła się kolejna edycja Krossu Świętojańskiego w Pogórzu, w gminie Skoczów. Bieg o długości 12,5 km długości po raz kolejny odbył się na zróżnicowanym terenie. Były cztery podbiegi, odcinki prowadzące przez las i sporo dróg asfaltowych.

Bieg wygrał Vykhopen Iurii, który ukończył trasę w czasie 00:43:47, drugi był Olijnyk Pawel a trzeci Obukhovsyi Oleksii. Wszyscy biegacze, którzy zdominowali Kross Świętokrzyski pochodzą z Ukrainy. Pierwszy z Polaków - Wolnik Mateusz uplasował się na piątej pozycji. Najlepsza z kobiet - Nabielec Magdalena, uplasowała się na 20. miejscu kategorii generalnej.

Zobaczcie koniecznie

Z Pogórza najlepszy okazał się Wojciech Wojtyła, znany w miejscowośći biegacz narciarski. Wśród kobiet z Pogórza najlepiej pobiegła z kolei jego siostra - Marcelina Wojtyła.