Częstochowa. Ruszył program "Młodzi na start". To projekt dla osób poniżej 30. roku życia, które straciły pracę wskutek pandemii

Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie ruszyło z programem "Młodzi na start". To nowy projekt zawodowy dla osób poniżej 30. roku życia
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie ruszyło z programem "Młodzi na start". To nowy projekt zawodowy dla osób poniżej 30. roku życia pixabay.com
Udostępnij:
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie ruszyło z programem "Młodzi na start". To nowy projekt zawodowy dla osób poniżej 30. roku życia, które w ciągu ostatniego roku utraciły pracę wskutek pandemii. Oferuje dotację na założenie działalności i pomoc finansową w jej prowadzeniu.

W Częstochowie ruszył program "Młodzi na start"

Projekt skierowany jest do 50 kobiet i 40 mężczyzn w wieku do 30 roku życia, wyłącznie z grupy NEET (tj. osób niezatrudnionych, nieuczestniczących w edukacji lub szkoleniu – ang. not in employment, education or training), niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, z subregionu północnego województwa śląskiego, które utraciły pracę po 1 marca 2020 r. w wyniku pandemii COVID-19. (UWAGA! Utrata pracy wykonywanej bezpośrednio przed przystąpieniem do projektu spowodowana powinna być trudną sytuacją pracodawcy w wyniku wystąpienia pandemii).

Swym zasięgiem projekt obejmuje obszar subregionu północnego województwa śląskiego tj.: Częstochowę, powiat częstochowski, kłobucki i myszkowski. Co najmniej 20% uczestników stanowić będą osoby zamieszkujące miasta średnie lub miasta zagrożone utratą funkcji społeczno-gospodarczych w subregionie północnym woj. śląskiego.

Nie przeocz

Ponad 20 tysięcy złotych dofinansowania

ARR oferuje wsparcie w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji w wysokości 23 tys. zł) na utworzenie firmy, szkolenie umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe (co miesiąc po 2.600 zł netto) przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia firmy. Nie jest wymagany wkład własny uczestnika.

Szczegółowe informacje o projekcie ukazują się na bieżąco na stronie www.arr.czestochowa.pl. Rekrutacja do projektu jest zaplanowana na kwiecień 2021 r.

Projekt pn. „Młodzi na start” jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, oś priorytetowa: I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 4.279.345,50 zł, z czego kwota dofinansowania to 4.239.303,22 zł.

Zobacz koniecznie

Zainteresowanie programem jak na razie umiarkowane. Dlaczego?

Zainteresowanie projektem "Młodzi na start" jest na razie umiarkowane z kilku powodów.

- Zainteresowanie jest umiarkowane - przyznaje Marcin Kozak, prezes ARR w Częstochowie. - Poprzedni, podobny projekt, który realizowaliśmy cieszył się wielkim zainteresowaniem. Mieliśmy 115 miejsc, a z projektu w sumie skorzystało 116 osób. Tamten projekt był jednak skierowany dla osób w wieku powyżej 30 lat, a ten poniżej, a takich jest na rynku pracy znacznie mniej. Poza tym muszą to być osoby, które straciły pracę z powodu COVID-19, a wciąż jeszcze działa tarcza.

Prezes Marcin Kozak liczy jednak, że zainteresowanie projektem będzie rosło i zachęca wszystkich do udziału. ARR oferuje pomoc w składaniu i wypełnianiu wniosków.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie