MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Uniwersytet Jana Długosza podpisał umowę z Naczelną i Okręgową Radą Adwokacką

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Uniwersytet podpisał umowę z Naczelną i okręgową Radą Adwokacką
Częstochowa. Uniwersytet podpisał umowę z Naczelną i okręgową Radą Adwokacką Piotr Ciastek
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie rozszerza grona partnerów, z którymi prowadzi współpracę. Oficjalną umowę uczelnia podpisała z Naczelną i Okręgową Radą Adwokacką. To pozwoli na rozwój kierunku prawa na UJD.

Uniwersytet Jana Długosza podpisał umowę z Naczelną i Okręgową Radą Adwokacką

W piątek 21 maja częstochowski Uniwersytet podpisał umowę dotyczącą współpracy z Naczelną Radą Adwokacką reprezentowaną przez adw. prezesa Przemysława Rosatiego (Prezes NRA) oraz Okręgową Radą Adwokacką w Częstochowie reprezentowaną przez dziekana adw. Marcina Karpińskiego. W imieniu Uczelni podpis pod dokumentami złożyła JM Rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska. W spotkaniu uczestniczyli również: JM Rektor-elekt prof. dr hab. Janusz Kapuśniak, Dziekan Wydziału Prawa i Ekonomii dr Ewelina Żelasko-Makowska, prof. UJD oraz adw. dr Piotr Fik pracownik WPiE UJD i wicedziekan ORA w Częstochowie.

W zapisach dotyczących współpracy mowa jest m.in. o przyjmowaniu studentów na staże i praktyki, organizacji wspólnych konferencji, seminariów i szkoleń adresowanych dla studentów prawa, pracowników i współpracowników Wydziału. Porozumienie dotyczy również wymiany informacji między partnerami oraz ich wzajemnej promocji.

- Kierunek prawo na stałe zakorzenił się w naszej Uczelni – podkreśla JM Rektor prof. Anna Wypych-Gawrońska. – Choć istnieje stosunkowo od niedawna, osiągnęliśmy już znaczące sukcesy. Wyrazem tego jest doskonale wyedukowana grupa absolwentów – dyplom ukończenia Uczelni uzyskały już dwa roczniki, o których docierają do nas pozytywne głosy ze strony środowiska prawniczego.

- Od wielu lat współpracujemy z Radą Adwokacką – wyjaśnia dr Ewelina Żelasko-Makowska, prof. UJD dziekan WPiE. – Dzisiejsze podpisanie umowy jest sformalizowaniem i ukoronowaniem tej kooperacji, która rozwijała się praktycznie od chwili przystąpienia przez pracowników Uczelni do starań i prac przy tworzeniu kierunku. Chciałabym podkreślić dużą życzliwość, która płynie do nas ze strony całego środowiska. Współpraca doskonale się rozwija na wielu płaszczyznach. Liczymy, że przyniesie jeszcze wiele wymiernych efektów dla wszystkich stron.

- Dziękuję za wspaniałą inicjatywę związaną z propozycją podpisania porozumienia dotyczącego współpracy – tłumaczy adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. – Cieszę się, że dzięki temu projektowi, wielu młodych ludzi będzie mogło łatwiej zrealizować swoje plany związane z karierą prawniczą, a także przekonać się z czym wiąże się praca adwokata. Liczę na pozytywne rezultaty i rozwijanie naszej współpracy.

W trakcie spotkania dziekan ORA adw. Marcin Karpiński przekazał na ręce władz Wydziału Prawa i Ekonomii dar. Są nim dwie togi, które trafią do symulacyjnej sali rozpraw prowadzonej przez jednostkę. Posłużą studentom w trakcie realizacji ćwiczeń.

Podpisanie umowy odbyło się 24 maja 2024 roku w Sali Senatu Uniwersytetu. Przypomnijmy, że Uczelnia kształci na kierunku prawo od 1 października 2017 roku. Jest prowadzony przez Wydział Prawa i Ekonomii, który funkcjonuje w strukturach Uniwersytetu od 1 października 2019 roku. Ma na swoim koncie wymierne sukcesy. W wyniku ewaluacji uzyskał kategorię „A”. Posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Szkoła Doktorska UJD prowadzi rekrutację dla kandydatów w ramach dyscypliny nauki prawne. Wydział ma również swoich absolwentów, którzy odnotowują pierwsze, znaczące sukcesy.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni