Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CzęstochowaOświadczenia majątkowe posłów. Jaki majątek mają Burzyńska, Leszczyna, Witek, czy Kiepura?

OPRAC.:
PAP
PAP
Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Początek nowej kadencji sejmu wiąże się dla posłów także ze złożeniem oświadczeń majątkowych. Sprawdziliśmy, jakim majątkiem dysponują nowi posłowie z okręgu 28, czyli Częstochowy i regionu.

Posłowie z okręgu 28. Jakie majątki posiadają posłowie reprezentujący w Sejmie mieszkańców Częstochowy, Kłobucka, Lublińca i Myszkowa?

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów X kadencji, które - zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora - muszą oni składać m.in. na początku kadencji. Wśród nich znalazły się też oświadczenia posłów z regionu częstochowskiego.

CzęstochowaOświadczenia majątkowe posłów. Jaki majątek mają ...

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, posłowie i senatorowie są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Oświadczenie to dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową.

Oświadczenie zawiera na przykład informacje o zasobach pieniężnych, nieruchomościach, uczestnictwie w spółkach cywilnych lub w osobowych spółkach handlowych, udziałach i akcjach w spółkach handlowych, a także o prowadzonej działalności gospodarczej i stanowiskach zajmowanych w spółkach handlowych.

Dotyczy także dochodów osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej, mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł i zobowiązań pieniężnych o wartości powyżej 10 tys. zł, w tym zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Oświadczenie o stanie majątkowym - zgodnie z ustawą - składa się Marszałkowi Sejmu albo Marszałkowi Senatu do dnia złożenia ślubowania oraz do 30 kwietnia każdego roku, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, a także w terminie miesiąca od dnia zarządzenia nowych wyborów do Sejmu i Senatu.

Informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania posła albo senatora oraz o miejscu położenia nieruchomości.

Zobacz oświadczenia majątkowe posłów z innych okręgów województwa śląskiego

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera