Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czwartek pod znakiem chłodu i deszczu. Niestety w kolejnych dniach będzie jeszcze gorzej

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Czwartek pod znakiem chłodu i deszczu. Niestety w kolejnych dniach będzie jeszcze gorzej
Czwartek pod znakiem chłodu i deszczu. Niestety w kolejnych dniach będzie jeszcze gorzej arc DZ
Dziś możemy odnieść wrażenie, że tuż za rogiem czai się... jesień. Pogoda nas nie rozpieszcza. Czwartek, 3 sierpnia, w naszym województwie upłynie pod znakiem chłodu i opadów deszczu. Z prognoz synoptyków wynika, że w kolejnych dniach ma być jeszcze gorzej.

Przez obszar naszego kraju, powoli z południa na północ, wędruje układ niskiego ciśnienia i związany z nim front atmosferyczny. Od czwartkowego poranka niewielkie, przelotne opady deszczu pojawiają się w różnych miejscowościach w naszym województwie. Towarzyszą im silniejsze podmuchy wiatru.

W ciągu dnia opady mogą przybierać na sile - meteorolodzy twierdzą, że w niektórych częściach będą wręcz intensywne. Niestety opadom towarzyszy gwałtowne ochłodzenie.

Aby być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi warto skorzystać z bezpłatnej aplikacji Silesia Alert, którą wymyślili i stworzyli naukowcy z naszego regionu. Daje ona znać o gradzie, nawałnicach i trąbach powietrznych. Możemy w niej zaznaczyć konkretne miasto i otrzymywać powiadomienia dotyczące właśnie wybranego obszaru.

Jaka pogoda będzie w weekend?

Z prognoz synoptyków wynika, że w sobotę i niedzielę Polska może zostać podzielona na dwie części - tę wschodnią cieplejszą i zachodnią chłodniejszą. Strefa frontu oddzieli dwie skrajnie różne termicznie, ale bardzo wilgotne masy powietrza. Nad zachodnią Polskę napłynie chłodne polarne morskie, a nad wschodnią bardzo ciepłe znad Morza Czarnego. Różnica temperatury nad Polską będzie ogromna, na odcinku od Lublina do Łodzi może wynieść nawet 15°C.

Z uwagi na powolny ruch frontu i znaczne zasoby wilgoci, miejscami, zwłaszcza w centralnej i wschodniej części kraju sumy opadów mogą być znaczne, powodując wzrosty stanów wody w rzekach. Możliwe są więc przekroczenia stanów umownych oraz lokalne podtopienia.

Z kolei w bardzo ciepłym powietrzu na krańcach wschodnich niewykluczone są gwałtowne burze. Cały układ stopniowo będzie odsuwał się na wschód. Od poniedziałku zdaniem synoptyków ma nieco spokojniej, ale znacznie chłodniej.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera