Urząd Miasta Rybnika zareagował na nasze zgłoszenie dotyczące dużej rośliny, która urosła na Bulwarach Nacyny. Teren do czasu wyjaśnienia zostanie ogrodzony taśmą!

Czytelnicy poinformowaliśmy nas o wielkiej roślinie, która urosła na końcu bulwarów w okolicach ulicy Rudzkiej.

Postanowiliśmy sprawdzić zgłoszenie Czytelnika. Odnaleźliśmy wskazane miejsce. Rzeczywiście, już przy końcu bulwarów, jakieś 100 metrów od ulicy Rudzkiej rosną rośliny przypominające Barszcz Sosnowskiego.

Czy faktycznie jest to niebezpieczna roślina, nazywana "zemstą Stalina", niebezpieczna dla ludzi, powodująca oparzenia skóry? A może to tylko zwykły barszcz?

O sprawie poinformowaliśmy magistrat. Wysłaliśmy zdjęcia fachowcom. Czekamy na odpowiedź. Na wszelki jednak wypadek, do czasu wyjaśnienia sprawy, lepiej nie dotykać rosnącej przy bulwarach Nacyny dużej rośliny.

Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta

Barszcz Sosnowskiego bywa mylony z barszczem zwyczajnym lub arcydzięglem litworem. Ekspert sprawdzi w najbliższych godzinach z jakiego rodzaju rośliną mamy do czynienia przy bulwarach. Do czasu wyjaśnienia czy faktycznie to roślina groźna dla zdrowia i życia, teren zostanie oznaczony taśmą ostrzegawczą przez Straż Miejską

- informuje Agnieszka Skupień rzecznik prasowy UM w Rybniku.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień